Andreas Treichl, az Erste Csoport vezérigazgatója kijelentette: "meggyőződésünk, hogy a Kelet-Közép-Európát és főként Magyarországot jelenleg övező negatív hangulat nem tükrözi a régióban rejlő óriási lehetőségeket, sem a régióbeli reálgazdaságok növekedési potenciálját. Hosszú távra szóló, stratégiai befektetést hajtottunk végre Magyarországon. Szilárd elhatározásunk, hogy továbbra is támogatjuk a magyar gazdaságot és megfelelünk az ügyfeleink által támasztott igényeknek."
Az Erste Csoport szerint Magyarország 2007 óta komoly eredményeket ért el a költségvetési hiány lefaragásában (ami 2008-ra a GDP 3,4 százalékára esett vissza). Ennek eredményeként Magyarország a nyugat-európai szinten stabilizálhatja adósságállományát (ami 2008-ban a GDP 67 százalékára rúgott). Ezen túl a gazdasági jelenlegi lassulása tovább csökkenti az ország folyó fizetésimérleg-hiányát (amely 2008-ban a GDP 6,2 százalékát érte el), ami már ma is jóval a kelet-közép-európai átlag (Oroszorszáhgot nem számolva) alatti értéket mutat (2008: a GDP 8,8 százaléka).
A magyar kormány, a Magyar Nemzeti Bank, valamint a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió által tett lépések elősegítik a magyar deviza árfolyamának megnyugvását, az ország pénzügyi stabilitásának megőrzését, valamint azt, hogy az ország a konszolidációs pályán maradjon. Minthogy ez a konszolidáció már elkezdődött, az Erste Csoport biztos abban, hogy Magyarország az IMF és az EU javaslatában szereplő, ambíciózusan csökkentett hiánycélt is teljesíti majd.