Társasági adó: a kormány kötéltáncot jár?

A The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadásának (WSJE) internetes oldalán olvasható beszámoló szerint a társasági adóval kapcsolatos magyar politika instabilitási tényezőt jelent az országban tevékenykedő cégek számára.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Magyarország tavaly váratlanul és visszamenő hatállyal rendkívüli adókat vetett ki egyes, kiválasztott szektorok nagyvállalataira - olvasható a cikkben. A szerző hozzátette: a kormány a múlt héten újabb ütést mért a nagyvállalatokra, amikor bejelentette, hogy a korábbi tervekkel ellentétben mégsem csökkenti a társasági adó mértékét.

A WSJE emlékeztetett arra: Magyarország azt fontolgatta, hogy a következő év január 1-től 19-ről 16 százalékra csökkenti a társasági adót azon vállalatok esetében is, amelyek forgalma meghaladja az évi 500 millió forintot. Az ennél kisebb forgalmú cégek esetében már tavaly - ez évi hatállyal - levitték 16 százalékra ezt az adókulcsot.

Frusztrált cégek

"A Magyarországon üzleti tevékenységet folytató nemzetközi vállalatok már hangot adtak frusztráltságuknak a jelenlegi kormány adópolitikája miatt" - írta a lap. Vahl Tamás, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnöke azt mondta a WSJE-nek, hogy a német cégek a június végén záruló magyar EU-elnökség után meg akarják vitatni a kormánnyal az adóintézkedéseket. Németország a legnagyobb külföldi befektető Magyarországon - jegyezte meg az amerikai üzleti lap.

"A kormányt nagyon nehéz elérni az EU-elnökség miatt, valamint az alkotmányozási folyamat következtében" - idézte a WSJE Vahl Tamást. A kamarai elnök azt mondta, szervezete együtt kíván működni a kormánnyal olyan adórendszer kialakításában, amely segítené a fenntartható költségvetésre irányuló kormányzati célkitűzést, és biztosítaná a kiegyensúlyozott teherviselést. A WSJE emlékeztetett a tavaly kivetett válságadókra, és azt írta, hogy "sok vállalat aggódik, mi jöhet még".

"Megértjük a motivációkat, de kiszámíthatóságot szeretnénk tapasztalni a környezetünkben. Az intézkedések kemények voltak, és hirtelen jöttek, növelve az instabilitást" - idézte az újság Christopher Mattheisent, a Deutsche Telekom AG többségi tulajdonában levő Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgatóját.

Véleményvezér

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.
Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo