Hétfőn ismerteti a KSH a kiskereskedelem májusi mutatóit. Áprilisban a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 6,8 százalékkal, naptárhatástól (és húsvéthatástól) megtisztítva 5 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 3,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 4,0, az üzemanyag-kiskereskedelemben 2,4 százalékkal bővült az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 2 százalékkal haladta meg az előző havit. Idén január-áprilisban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 3,4 százalékkal nőtt éves összevetésben.
Kedden a fogyasztói árak júniusi alakulását teszi közzé a KSH. Májusban a fogyasztói árak átlagosan 4,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Áprilishoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak.
Szintén kedden közli az Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a gyorstájékoztatót az államháztartás központi alrendszerének júniusi végi helyzetéről. Május végéig az államháztartás központi alrendszere 2800,9 milliárd forintos hiánnyal zárt. Ezen belül a központi költségvetés 2747,2 milliárd forintos hiányt, az elkülönített állami pénzalapok 45,3 milliárd forintos többletet, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai pedig 99,0 milliárd forintos hiányt mutattak. Májusban a központi költségvetés 129,5 milliárd forint többlettel zárt, ami 80,5 milliárd forinttal haladja meg az előző évi, azonos időszaki értéket.
(MTI)