A létszámnövelést tervezők aránya a 10-50 közötti, illetve az 1000 fő feletti vállalatok körében a legnagyobb (NFM: 26-27 százalék) Más méretkategóriákban átlag alatti a létszámnövelési várakozás, a 250-1000 fő között foglalkoztató cégek körében pedig inkább stagnálást jeleznek előre a válaszadók.
Az egyes szektorokat vizsgálva szintén számottevő eltérések tapasztalhatók. Mérsékelt létszámcsökkenés várható a logisztika és autóipar (NFM: -7 százalék), illetve az energia és közmű (-4 százalék) területeken működő cégeknél. A legnagyobb létszámbeli felfutásra ugyanakkor a kommunikációs szolgáltatások (+32 százalék), az információtechnológia (+30 százalék), illetve a pénzügy és ingatlan (+28 százalék) ágazatokban számítanak. Átlag körüli lehet a növekedés az alapanyag- és feldolgozóiparban (+19 százalék), valamint az egészségügy és élettudományok (+17 százalék) cégei körében. A lakossági fogyasztás visszafogott élénkülését jól mutatja az a tény, hogy a fogyasztói javak és szolgáltatások (+12 százalék), területén a fentieknél szerényebbek a kilátások.
Az előző negyedévhez képest nemzetközi téren is kismértékű javulás tapasztalható a munkaerőpiaci kilátásokat illetően. A mutatószám jelenleg igen magas, 25 százalékon áll, ami 3 százalékponttal haladja meg az előző negyedéves szintet. Visszaesést a vizsgált 42 ország egyikében sem várnak, de gazdasági nehézségei miatt Argentína (+4 százalék),Chile (+8 százalék) és Hongkong (+8 százalék) csak lassú növekedésre számíthat, és politikai okok miatt ugyanez a helyzet Izraellel (+8 százalék) is. Európában a világátlagtól valamelyest elmaradó a várakozás, az öreg kontinensen a legszélesebb körben Svájcban (NFM: +32 százalék), Hollandiában (30 százalék), valamint Írországban (28 százalék) terveznek munkaerő-bővülést. Európán kívül elsősorban Indiában (+37 százalék), Costa Ricában (36 százalék), az USA-ban (34 százalék) és Brazíliában (32 százalék) várják a legnagyobb arányú állomány-bővülést az ottani munkáltatók.