Az ország egyes régiói között is jelentősek lehetnek az eltérések. Országos átlag felettiek a munkáltatók várakozásai az Észak Alföldön (NFM: +22 százalék), valamint a Közép-Dunántúlon (+19 százalék), valamint Észak-Magyarországon (+13 százalék). A többi régióban az átlagos körüli vagy annál kisebb létszámnövekedésre lehet számítani. A Dél-Dunántúl (-4 százalék) ugyanakkor – lassan már egy éve folyamatosan – negatív kivételnek számít: innen rendszeresen többen jeleznek előre elbocsátást, mint munkaerőfelvételt.
Fotó: Depositphotos
Cégméret alapján a mikrovállalkozások a legpesszimistábbak (NFM: -9 százalék), ugyanakkor a középvállalkozások (50-250 fő közötti cégek) és az 1000 fő alatti létszámú nagyvállalatok messze az átlag felett terveznek munkaerőfelvételt (+20 százalék körül).
Az előző negyedévhez képest nemzetközi téren változatlanok a kilátások a munkaerőpiaci mozgásokat illetően. A mutatószám jelenleg igen magas, 25 százalékon áll. Visszaesést a vizsgált 41 ország egyikében sem várnak, stagnálás is jó eséllyel csak egyetlen országban, Argentínában fordul elő.
Európában kicsivel az átlag alatti a várakozás, az öreg kontinensen a legszélesebb körben az Egyesült Királyságban, (NFM: +31 százalék), Hollandiában és Norvégiában (+27-27 százalék), Svájcban (+26 százalék), valamint Írországban (+25 százalék) terveznek kiemelkedő munkaerő-bővülést. Európán kívül a következő hónapokban elsősorban Indiában (+43 százalék), az USA-ban (+34 százalék), Mexikóban (+33 százalék), illetve Kanadában és Costa Ricában (+32-32 százalék) várják a legnagyobb arányú állomány-bővülést az ottani munkáltatók.