Nem követtük a világot a gödör aljáig

Az augusztus 5-i, globális tőzsdei zuhanás ellenére stabil hónapot zárt a Budapesti Értéktőzsde: a BÉT vezető indexe, a BUX júliushoz képest végül enyhe, mindössze 1,6 százalékos csökkenéssel fejezte be az augusztust. Az azonnali részvénypiac forgalma több mint 233,7 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,7 milliárd forintnak felel meg. Augusztusban a legnagyobb érdeklődést keltő részvények az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL voltak, 138,6, 37,5 és 37,2 milliárd forint értékű forgalommal. A brókercégek közül ismét a Concorde, a Wood & Company és az ERSTE emelkedtek ki.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Augusztusban a globális tőzsdei hangulatot nagyrészt a gazdasági bizonytalanság határozta meg, amely az augusztus 5-i, világszerte tapasztalt piaci esés alkalmával csúcsosodott ki. A hónap hátralévő része a visszarendeződésről szólt: az amerikai piacokon az S&P 500 és a Nasdaq indexek összességében hullámzó teljesítményt mutattak, részben az energia- és pénzügyi szektorok ingadozó teljesítménye, részben a kamatcsökkentési ciklussal kapcsolatos várakozások miatt. Az európai tőzsdéken szintén ingadozó teljesítmény volt megfigyelhető, ami főként a német gazdaság lassulásának volt betudható, de némi emelkedés is látszik a vezető nyugat-európai indexeket tekintve. Kína gazdasága úgy tűnt, lassan stabilizálódhat, de a növekedési ütem továbbra is mérsékelt maradt.

A hazai tőkepiacot a nyári időszakra általában jellemző visszafogott forma jellemezte: a BUX index augusztusban 72 865 ponton zárt, amely 1,6 százalékos csökkenést jelent az előző havi záróértékhez képest. A BÉT év elején indított, új részvénymutatói szintén enyhe csökkenéssel zártak: a CETOP NTR 1 582,61 ponton, míg az XTEND index 1 538,68 ponton.

Augusztusban is az OTP Bank részvényeivel folyt a legnagyobb volumenű kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, összesen 138,6 milliárd forint értékben. A bankpapírt a Richter Gedeon követte 37,5 milliárd forintos forgalommal, míg a harmadik helyen a MOL zárt 37,2 milliárd forintos forgalommal. A kis- és közepes kapitalizációjú vállalatok közül ezúttal az elsősorban az egészségiparban aktív vagyonkezelő társaság, a NUTEX teljesített kimagaslóan, 31,5 százalékos emelkedéssel.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo