Augusztusban a globális tőzsdei hangulatot nagyrészt a gazdasági bizonytalanság határozta meg, amely az augusztus 5-i, világszerte tapasztalt piaci esés alkalmával csúcsosodott ki. A hónap hátralévő része a visszarendeződésről szólt: az amerikai piacokon az S&P 500 és a Nasdaq indexek összességében hullámzó teljesítményt mutattak, részben az energia- és pénzügyi szektorok ingadozó teljesítménye, részben a kamatcsökkentési ciklussal kapcsolatos várakozások miatt. Az európai tőzsdéken szintén ingadozó teljesítmény volt megfigyelhető, ami főként a német gazdaság lassulásának volt betudható, de némi emelkedés is látszik a vezető nyugat-európai indexeket tekintve. Kína gazdasága úgy tűnt, lassan stabilizálódhat, de a növekedési ütem továbbra is mérsékelt maradt.
A hazai tőkepiacot a nyári időszakra általában jellemző visszafogott forma jellemezte: a BUX index augusztusban 72 865 ponton zárt, amely 1,6 százalékos csökkenést jelent az előző havi záróértékhez képest. A BÉT év elején indított, új részvénymutatói szintén enyhe csökkenéssel zártak: a CETOP NTR 1 582,61 ponton, míg az XTEND index 1 538,68 ponton.
Augusztusban is az OTP Bank részvényeivel folyt a legnagyobb volumenű kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, összesen 138,6 milliárd forint értékben. A bankpapírt a Richter Gedeon követte 37,5 milliárd forintos forgalommal, míg a harmadik helyen a MOL zárt 37,2 milliárd forintos forgalommal. A kis- és közepes kapitalizációjú vállalatok közül ezúttal az elsősorban az egészségiparban aktív vagyonkezelő társaság, a NUTEX teljesített kimagaslóan, 31,5 százalékos emelkedéssel.