A beszerzési menedzser index komponensei
A termelési mennyiség indexe nőtt a hónapban, az 50,0 pont feletti érték a termelt mennyiség bővülését mutatja. 1995 óta ez a nyolcadik legalacsonyabb e havi érték.
Az új rendelések indexe nőtt, az index az új rendelések állományának emelkedését jelzi. 1995 óta ez a tizedik legalacsonyabb e havi érték.
A szállítási átfutási idő indexe csökkent januárhoz képest. Az eddigi e havi értékeket vizsgálva az idei a tizedik legkisebb érték 1995 óta.
A vásárolt készletek index nőtt, értéke 50,0 pont felett áll, s ezzel enyhe fellendülést mutat. Az e havi indexérték a tizenegyedik legalacsonyabb érték 1995 óta.
A foglalkoztatottsági index változatlan, ám ebben a hónapban is zsugorodást mutat. Az indexérték a hatodik legalacsonyabb e havi érték.
A felmérés további eredményei
• A beszerzési mennyiség indexe nőtt az előző felméréshez képest. A mostani indexérték alacsonyabb az elmúlt három év átlagánál, emellett az tizenharmadik legalacsonyabb e havi adat.
• A beszerzési árak esetében az e havi index nőtt, az indexérték összességében az árak erős emelkedését jelzi. A mostani indexérték 1995 óta vizsgálva az tizenharmadik legmagasabb e havi érték.
• A késztermékkészletek indexe februárban csökkent az előző hónaphoz képest, értéke a készletszint emelkedésére utal. A korábbi e havi értékeket vizsgálva az idei érték átlag alattinak tekinthető, ez a tizenötödik legmagasabb e havi indexérték 1995 óta. 2020-ban hat bővülő hónapot mértünk, 2021-ben és 2022-ben is tízet, 2023-ban ismét hatot, 2024-ben pedig négyet.