A kormányhivatalok az elkészült laboratóriumi vizsgálati jegyzőkönyvek és kockázatértékelések alapján megindították a hatósági eljárásokat, és megteszik a szükséges piacfelügyeleti intézkedéseket, azaz intézkednek a termékek forgalomból történő kivonása és a vásárlóktól történő visszahívása érdekében.
A lítium akkumulátorral működő eszközök biztonsági kérdései világszerte kiemelt figyelmet kapnak. Magyarország 2024 őszén csatlakozott az OECD által indított globális szemléletformáló és tudatosságnövelő kampányhoz. Ennek során a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság folyamatosan tájékoztatja honlapján és közösségi média felületein a fogyasztókat a termékkört érintő biztonsági veszélyekről.
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság, valamint a kormányhivatalok piacfelügyeleti szakemberei ezen felül egész évben folyamatosan vizsgálják a hagyományos kereskedelmet és a webáruházakat annak érdekében, hogy a magyar családok biztonságban legyenek. Így mind a kereskedelmi forgalomban kínált termékek vonatkozásában, mind a Nemzeti Adó-és Vámhivatallal együttműködve a vámhatáron határozottan fellép az NKFH, hogy veszélyes termékek ne juthassanak a vásárlókhoz.
Pintér István, az NKFH elnöke elmondta, hogy „a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság, valamint a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok mindent megtesznek a vásárlók biztonságáért. Folyamatosan vizsgáljuk többek között a gyermekjátékok, az ékszerek, az elektronikai cikkek, a kozmetikumok, a bútorok és az öngyújtók biztonságosságát, annak hiányában pedig határozottan fellépünk a jogsértő vállalkozásokkal szemben. Nem biztonságos termék esetén gondoskodunk a termék forgalomból történő kivonása, illetve a vásárlóktól történő visszahívása érdekében.” (Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság)