Tegyünk rendet a környezetünkben!

„Ha csak annyit érünk el ezzel az akcióval, hogy az emberek, elolvasva cikkeinket, egy kicsit körülnéznek a környékükön, már megérte belevágni" - mondta egy újságíró azon a sajtótájékoztatón, amikor a PLT-lapok meghirdették a környezetvédelmi akciójukat.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Tegyünk rendet a környezetünkben! szlogenű kampányhoz a szerkesztőségek segítségül hívták olvasóikat, s a megyékben működő többi helyi médiumot. Közülük 24-en támogatták a kezdeményezést. Ilyen példás média-összefogás még nem volt Fejérben, Vasban, Veszprémben és Zalában.

A szerkesztőségek bejelentéseket, fotókat vártak arról, hogy hol vannak környezetkárosító, engedély nélkül keletkezett hulladéklerakók. Hogy ösztönözzék az olvasókat, a lapok megyénként egy-egy elektronikus fűnyíró gépet ajánlottak fel kisorsolásra azok között, akik hasznos információval szolgálnak. A sorsolás megtörtént, és az akciónak ez a része ezzel le is zárult.

A kezdeményezés eredményeképpen 91-en jelezték a szerkesztőségeknek, hol vannak környezetkárosító helyek, és 78 fotót is küldtek ezekről. A hatóságok 14 esetben eljárást indítottak a környezetkárosítókkal szemben, 16 jelentősebb illegális szeméttelepet sikerült felszámolni. Például Székesfehérvár egyik frekventált lakókörzetében a Fejér Megyei Hírlapban közölt szemétfotó megjelenését követően egy hét múlva eltűnt a nagy hulladék halom, a Zalai Hírlap kezdeményezésére Németfalu önkormányzata kitakarítatta a Salomvárra vezető út szélét, Söjtör vezetése pedig a 74-es főút mellett található csurgópusztai illegális lerakót számoltatta fel. Nem volt hatástalan tehát az a 75 jelentősebb publikáció, amit ennek a témakörnek szenteltek a szerkesztőségek.

Nem csak fotókkal és tollal küzdöttek a szerkesztőségek a környezet megtisztításáért, hanem tevőlegesen is, hiszen a helyi médiával csapatot alkotva, személyesen is szedték a szemetet, társadalmi szerepvállalás keretében szüntettek meg több illegális szemétlerakó helyet Például a Napló csapata a balatonfűzfői Irinyi János általános iskola diákjaival az ökoiskola környékét tisztította meg az eldobált hulladéktól, a nagyvázsonyi Fekete Sereg fiataljaival pedig az Eger patak medrét és környékét takarította ki közösen.

Az akció véget ért ugyan, de a szerkesztőségek úgy döntöttek, hogy addig írnak egy-egy illegális szemétlerakóról, ameddig azt el nem tüntetik az illetékesek az adott környezetből. A lapoknak konkrét terük is van, például a Vas Népe szerkesztősége az Őrségi Nemzeti Parkkal és az ott élő gyerekekkel közösen szedi a szemetet a park területén.

Véleményvezér

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.
Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo