Amerikában nagy hagyománya van annak, hogy minden tehetős polgár -a középosztály is- felvállal valamilyen szívéhez közel álló ügyet, és azt különféle jótékonysági szervezeteknél támogatja évről-évre. Ezt a tendenciát még a válság is csak úgy-ahogy húzhatja le. (Az adományboltok érdekes kezdeményezéssel adományok eladásából gyűjtenek pénzt a rászorulóknak.)
A pénzadományokat és az önkéntesként szolgált időt is számba vették a lista elkészítésekor. Az amerikaiak 65 százaléka adakozik, 43 százalékuk az idejét áldozza fel arra, hogy segítsen karitatív szervezeteknél, 73 százalék pedig vadidegeneket is megsegít az utcán.
Az USA-t Írország és Ausztrália követi, majd Új-Zéland és Anglia. A magyar társadalom a 127. helyet érdemelte ki magának. Hazánk a középmezőnyben található a régióban, hiszen számos ország megelőz minket, ám több állam jóval szűkmarkúbb, ha rászorulókról van szó, különösen igaz ez a balkáni térségre. Ám szomszédunk, Románia előkelő helyezése kivételt képez.
A magyarok 20 százaléka ad pénzt, 8 százalék önkénteskedik, 37 százalék segíti az idegent az utcán. Az indexet a Gallup által begyűjtött információkra alapozták. Úgy tűnik, a pénzszűke rányomta bélyegét bőkezűségünkre, mivel tavaly előkelőbb pozíciót, a 120. helyet mondhattunk magunkénak.