„Magyarország méltán elismert szellemi potenciáljáról, híres orvosairól, tudósairól, akiket az évszázadok során az egyetemes tudománynak adott. Egy tehetséges diák sikeréhez azonban elengedhetetlen egy olyan tanár jelenléte, aki mind emberileg, mind szakmailag segíti őt az előremenetelben. A Vodafone idén újabb tíz fiatalnak ítélte oda a Junior Prima díjat, amely révén szeretnénk hozzájárulni az oktatásban, nevelésben végzett tanári munka rangjának, erkölcsi és anyagi megbecsülésének növeléséhez. - mondta dr. Beck György, a Vodafone Magyarország vezérigazgatója.
A Junior Prima díjazottjai magyar oktatás és köznevelés kategóriában:
Béni Szabolcs a Semmelweis Egyetem Gyógyszerészi Kémiai Intézetének tanársegéde, valamint a Gyógyszerésztudományi Kar Kari Ifjúsági Tanács elnöke. Kutatási területe bio- és gyógyszermolekulák szerkezetének, fizikai kémiai tulajdonságainak és kölcsönhatásainak elemzése. Általános, szervetlen és analitikai kémiai gyakorlatok vezetője magyar nyelven 2003, angol nyelven 2006 óta.
„Eötvös József" Cigány-Magyar Pedagógiai Társaság 1986-ban jött létre a cigányság társadalmi és kulturális felemelkedésének elősegítésére. Célja, hogy elismertesse a cigány etnikum és a magyar nemzet kulturális értékeit. Differenciált fejlesztőprogramok kidolgozásával, az iskolai munka és oktatási rend, valamint szakmai tanácsadással éppúgy foglalkozik, mint az eddig kinevelt, jelenleg alkotó értelmiség életútjának példának állításával
- Dr. Bojár Gábor, elnök, Graphisoft
- Prof. Dr. Detrekői Ákos, elnök, Nemzetközi Hírközlési és Informatikai Tanács
- Gothárdi Ibolya, HR igazgató, Vodafone Magyarország Zrt.
- Hankiss Elemér, szociológus
- Prof. Dr. Kroó Norbert, alelnök, Magyar Tudományos Akadémia
- Skultéty Tamás, ügyvezető igazgató, S.T. Communication Kft.
Horváth Gyula a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Elektronikus Eszközök Tanszékén tanársegédként dolgozik, amelyet mindössze 1 év PhD tanulmány után ajánlottak fel neki. Egyetemi tanársegédként nagymértékben hozzájárult több új tantárgy tematikájának összeállításához és előadásához. Részben az ő kezdeményezésére indult el az egyetemen egy oktatási és demonstrációs projekt, amely az első magyar műhold, a Masat-1 fejlesztését célozta meg.
Katonáné Cserepes Mária informatika-matematika szakos középiskolai tanár. Kezdettől fogva részt vesz az iskola matematikai tehetséggondozó munkájában. Tanítványai kiemelkedő helyezéseket érnek el országos versenyeken, ennek köszönhetően 2008-ban „Graphisoft Díj"-ban részesült.
Kelen Anna a DOB Óvoda óvodapedagógusa. Különböző iskolára felkészítő játékos foglalkozásokat tart, a gyerekek képességeit egyénre szabott módszerekkel, differenciáltan fejleszti. Az óvodából iskolába átlépő gyerekekről pontos tájékoztatást és jellemzést ad a pedagógus kollégáknak, ami nagyban segíti mind az általános iskolai tanítók munkáját, mind a gyermekek beilleszkedését
Nagyné dr. Szabó Andrea a Széchenyi István Egyetem Fizika és Kémia tanszékén egyetemi adjunktus, az általa alapított tantárgyak: környezeti sugárzások és hatásaik, valamint az atomenergia felhasználása és környezeti hatásai. Eddigi kutatási eredményességét mutatja, hogy a Magyar Tudományos Akadémia szervezésében megrendezett „Őszi Radiokémiai Napok 2005" eseményen I. helyezést ért el, ezen kívül aktív tagja az MTA két kutatási bizottságának is.
Schirm Anita a Szegedi Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékén egyetemi tanársegéd, a nyelvtudomány legújabb eredményeit, irányzatait tanítja diákjainak. A nyelvészeti oktatásban a hagyományos módszereken túl a nehezebben érthető leíró nyelvészeti problémákat olyan modern eszközökkel szemlélteti, mint az óriásplakátok, lánclevelek, sms szövegek vagy éppen beszélgető műsorok.
Simonyi Károly Szakkollégium napjainkra 150 főt számlál és a Budapesti Műszakai és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint az ipar által is elismerten magas színvonalú oktatási munkájáról ismert. Évről-évre növekszik az általa szervezett képzések száma, melyek között olyan különlegességek is megtalálhatóak, mint a Mindstorms robotépítő- vagy Symphony fejlesztői tanfolyam.
Tulassay Zsolt a Budapesti Corvinus Egyetem Befektetések és Vállalati Pénzügyi Tanszékén egyetemi tanársegéd. Fő kutatási területei a pénzügyi piacok likviditása és mikrostruktúrája, a kvantitatív kockázatelemzés, a származtatott termékek árazása, a portfólió-választás, illetve a heterogén szereplős modellek. Szoftverfejlesztő tevékenysége során pénzügyi szoftvereket fejlesztett a Citibank, a Magyar Nemzeti Bank, az Államadósságkezelő Központ és a Magyar Takarékszövetkezeti Bank részére.
Verdes Tamás jelenleg az ELTE Gyógypedagógiai Főiskolai Kar oktatója, korábban gyógypedagógusként és személyi segítőként súlyosan és halmozottan fogyatékos gyermekekkel dolgozott, valamint a Kézenfogva Alapítvány munkatársa volt. Fő kutatási területe az értelmi fogyatékosság társadalomtörténete, valamint a fogyatékos népesség emberi jogainak és társadalmi beilleszkedésének problematikája. Kutatói és oktatói tevékenysége mellett emberi jogi szervezetekkel dolgozik együtt.