Az Alapítvány több mint egy évtizede azt a célt tűzte ki zászlajára, hogy megteremtse a sérültek szociális környezetének lehetőségeit az együttműködésre, az egyenrangú kommunikációra, a szociális interakciók létrejöttére. Ez a cél került 2010 során veszélybe az esőkárok következtében. A szervezet pályázott a Holcim-díjra és elnyerte azt, így sor kerülhetett a majorság helyrehozatalára.
„Ma végre régi fényében ragyog a majorság! Nem lehet elmondani, mit jelent ez azok számára, akiken segítünk." - hangsúlyozta Jakubinyi László, a Szimbiózis Alapítvány elnöke. Az Alapítvány 1999 végén jött létre azzal a céllal, hogy peremhelyzetű sérült emberek oktatását, nevelését, társadalmi integrációjukat támogassa. „A tavalyi esőkárok lényegében teljesen tönkre tették a majorságot, ahol például az ország minden részéről ide érkezett autisták is dolgoznak. A Holcim-díj ennek felújításában segített nekünk, valamint a felkészülésben is, az esetleges további esőkárok kapcsán. Megható volt látni azt a sok önzetlen segítő kezet, a Habitat for Humanity nemzetközi szervezet amerikai önkénteseit valamint a Holcim közeli cementgyári munkatársait, akik sorra érkeztek, hogy járólapot fektessenek, falikutat építsenek, vagy épp növényeket ültessenek." - tette hozzá Jakubinyi László.
A Holcim-díj alapítványokon, egyesületeken, óvodákon, bölcsődéken, kisebbségi önkormányzatokon és fogyatékosokat ápoló-gondozó otthon életén segít, több mint egy évtizede. „A Holcim munkatársai az évek során már többször is bebizonyították, hogy idejüket, pénzüket és munkájukat szívesen fordítják a közösség céljaira. A tavalyi, felsőzsolcai árvíz károsultjainak bútorokat, ruhákat és készpénzt adományoztak, de rendszeresen részt vesznek a Környezetvédelmi napok lebonyolításában is. A Szimbiózis Alapítvány a Holcim-díjon elnyert összegből a helyreállítási munkálatok jelentős részét elvégezte, de még számos tennivaló akad. Így merült fel bennünk, hogy kétkezi munkánkkal is hozzájáruljunk a majorság szépítéséhez." - hangsúlyozta Márta Irén, a Holcim Hungária Zrt. kommunikációs igazgatója az átadó ünnepségen.
A Holcim-díj fődíját tavaly megosztva kapta az Alapítvány és a Miskolc MJV Ruszin Kisebbségi Önkormányzat. A Díjat jelképező bronz szobor eddig az önkormányzatnál volt, most rendhagyó keretek között, a majorságban ünnepélyesen átadták az alapítványnak. Ezt követően az együttműködés emlékére a Holcim munkatársai jelképesen felerősítettek egy levelet az Alapítvány kovácsoltvas „varázsfájára".