GOP-2009-2.2.1., KMOP-2009-1.2.5. Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása
A pályázat magyar nyelven, kizárólag a projektadatlapon nyújtható be. (A kitöltőprogram letölthető a www.nfu.hu honlapról.) A benyújtást követően a pályázat tartalmi elemeinek változtatására nincs lehetőség.
Fő célja: a hazai kis- és középvállalkozások jövedelemtermelő képességének erősítése az információs és kommunikációs technológiai (IKT) megoldások hatékony alkalmazása révén, mind a belső vállalati, mind a vállalatközi üzleti folyamatokban.
Pályázók köre: kizárólag a 800/2008/EK rendelet 1. számú melléklete alapján mikro-, kis-, és középvállalkozásnak minősülő vállalkozások, továbbá a magyarországi székhelyű gazdasági kamarák és a vállalkozások érdek-képviseleti szervezetei.
Támogatható tevékenységek:
- bvállalati CRM, értékesítés terület;
- bgyártási terület;
- bhumánerőforrás-menedzsment és bérszámfejtés;
- bkontrolling és döntéstámogatás;
- bbeszerzési, logisztikai terület;
- btáv- és csoportmunka támogatása;
- bpénzügyi, számviteli terület;
- binternetes megjelenés (vállalati portál);
- binternetes értékesítés (vállalati webáruház).
Egy pályázat keretében több célterületre irányuló fejlesztéssel is lehet pályázni, de az internetes megjelenés és az internetes értékesítés együttesen nem pályázható. Meglévő integrált vállalatirányítási rendszer esetén a fenti célterületekkel való modulbővítésre is van lehetőség.
E pályázat keretein belül nehéz helyzetben lévő vállalkozások és a pályázat befogadása előtt felmerült elszámolható költségekkel rendelkező projektek (megkezdett beruházás) nem támogathatók.
A támogatás mértéke: az összes elszámolható költség 50 százaléka (GOP), illetve 35 százaléka (KMOP). Az igényelhető támogatás összege a GOP-2009-2.2.1 pályázati konstrukció keretében minimum 1-10 millió forint (GOP), illetve 1-15 millió forint (KMOP).
GOP-2009-2.2.3. Vállalati folyamatmenedzsment és e-kereskedelem komplex támogatása
E pályázat benyújtási lehetőségét az NFÜ 2010. február 20. - 2010. május 30. közötti időre felfüggesztette, ezt követően azonban ismét megnyílik.
Fő célja: a vállalati folyamatmenedzsment hatékonyságának növelése, ezen belül a vállalatok közötti üzleti kapcsolatok, a belső vállalati folyamatok hatékonyságának, a hálózatbiztonság és a szolgáltatások minőségének javítása, a hatékony tudásmenedzsment érdekében a különböző vállalatirányítási és egyéb üzleti (vezetői döntéstámogató és információs, elektronikus iratkezelési, ellátási és ügyfélkapcsolati, csoportmunka, távmunka stb.) rendszerek, megoldások kiépítése, összehangolása és az ehhez kapcsolódó szervezetfejlesztés és az üzleti folyamatok újra- és megszervezése (BPR).
Pályázók köre: csak mikro-, kis-, és középvállalkozások, továbbá a magyarországi székhelyű gazdasági kamarák és a vállalkozások érdek-képviseleti szervezetei.
Támogatható tevékenységek:
- bintegrált vállalatirányítási/szervezeti menedzsmentrendszer (ERP) bevezetése;
- b(on-line) ügyfélkapcsolati, értékesítést támogató, marketingautomatizáló rendszer (CRM) bevezetése, nem ERP részeként;
- büzletiintelligencia-rendszer (BI), döntéstámogató rendszer (DSS) bevezetése;
- belektronikus iratkezelési rendszer bevezetése;
- bmunkafolyamat-irányítási rendszer (WF) bevezetése;
- btáv- és csoportmunkát támogató rendszer bevezetése;
- bkiegészítő - tudásmenedzsment vagy ERP-hez kapcsolódó mobil technikát használó, vagy térinformatikai és földrajzi információs (GIS), vagy RFID technológiát alkalmazó - specializált rendszer bevezetése;
- bB2C és C2C alapú virtuális bevásárlóközpontok/elektronikus szolgáltatások kialakítása, feltöltése és beindítása;
- bB2B alapú virtuális bevásárlóközpontok, elektronikus szolgáltatások kialakítása, feltöltése és beindítása;
- bvállalatok üzleti informatikai rendszerének összekapcsolása, a rendszerek együttműködési képességét (interoperabilitását) biztosító informatikai megoldások bevezetése.
Az előbbiekben felsorolt alkalmazásokhoz kapcsolódóan
- bintranet, belső portálrendszer kialakítása;
- belektronikus szerződéskötés kialakítása;
- belektronikus számlázás kialakítása;
- belektronikus fizetés kialakítása;
- bfokozott biztonságú vagy minősített elektronikus aláírás bevezetése;
- bszervezetfejlesztés, az üzleti folyamatok újraszervezése (BPR).
A támogatás mértéke: 50-300 millió forint.
Egyebekben a feltételek megegyeznek a GOP-2009-2.2.1.-nál leírtakkal.
GOP-2009/2-2.1.1/A és a KMOP-2009/2-1.2.1/A. Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai fejlesztése (2. kiírás)
E pályázat benyújtási lehetőségét az NFÜ a beérkezett pályázatok nagy számára és a rendelkezésre álló keret valószínűsíthető kimerülésére tekintettel 2010. február 2-ai hatállyal felfüggesztette. Lapzártánkkor úgy tudni, hogy a pályázati kiírás felülvizsgálatát követően, február-márciustól ismét lesz lehetőség pályázatok beadására.
Fő célja: a mikro-, kis- és középvállalkozások jövedelemtermelő képességének növelése technológiai fejlesztésen, korszerűsítésen keresztül.
Pályázók köre: gazdasági társaságok, szövetkezetek, egyéni vállalkozók.
Nem pályázhat az a vállalkozás, amelynek
- ba saját tőkéje negatív;
- ba saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent;
- bnincs legalább két (kivételes esetekben legalább egy) lezárt teljes üzleti éve;
- baz egy foglalkoztatottra eső nettó árbevétele nem érte el legalább a 4 millió forintot;
- ba nettó árbevételét (a jóváhagyott legutolsó lezárt, teljes üzleti éves beszámoló alapján) meghaladja az igényelt támogatás összege;
- ba nettó árbevétele a GOP konstrukció keretében (településtől függően) 25, 20, illetve 15 százaléknál, a KMOP keretében 10 százaléknál nagyobb mértékben csökkent az előző lezárt, teljes üzleti év nettó árbevételéhez képest.
A pályázónak vállalnia kell (legalább egy választandó), hogy a projekt befejezési évét közvetlenül követő két üzleti évben az éves nettó árbevétel százalékos reálváltozása nem csökken GOP esetén (településtől függően) 10, illetve 5 százaléknál, KMOP esetén 5 százaléknál nagyobb mértékben; vagy a projekt fizikai befejezési évét közvetlenül követő két üzleti év végéig az éves átlagos statisztikai létszám átlagos értéke nem csökken a bázislétszám alá.
Támogatható tevékenységek:
- btechnológiai fejlesztést eredményező beruházások;
- bIT-fejlesztés (szoftverbeszerzés maximum az elszámolható költségek 25 százalékáig).
- Támogatható még:
- bdomainnév-regisztráció és a hozzá tartozó webtárhely egyszeri díja (kötelező, ha még nincs honlapja; maximum 20 ezer forint);
- ba domainnév-regisztrációhoz kapcsolódó honlapkészítés (kötelező, ha még nincs honlapja, és domainregisztrációra is pályázik; de önállóan nem pályázható, maximum 300 ezer forint);
- bminőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetése (maximum 10 százalék, és maximum 2,5 millió forint);
- ble nem vonható áfa.
- Önállóan kizárólag az első két tevékenység támogatható.
A támogatás mértéke: az összes elszámolható költség maximum 50, 40, illetve 35 százaléka (GOP); maximum 35 százaléka (KMOP), illetve maximum 25 százaléka (Budapesten).
A támogatás értéke: 1-25 millió forint (GOP); 1-20 millió forint (KMOP).