Az adminisztratív elvárások tudatos, tervszerű csökkentése komplex megközelítést igényel. A folyamat akkor lehet eredményes a különböző ágazatokban tevékenykedő vállalkozások számára, ha azt a gyakorlatban is sikeresen lehet majd végrehajtani.
Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara frissen megválasztott elnöke elmondta, hogy az MKIK, mint köztestület, az élére kíván állni az adminisztratív terhek racionalizálásával, csökkentésével kapcsolatos törekvések összehangolásának, ezért programjának végrehajtásába a területi kamarákon kívül bevonja a vállalkozói érdekképviseleteket is.
Az MKIK első körben arra kéri a területi kamarákat és a vállalkozói érdekképviseleteket, hogy juttassák el az MKIK részére a tárgyban eddig készült véleményeiket, felméréseiket és megoldási javaslataikat.
Ennek érdekében az MKIK felveszi a kapcsolatot a szakmai érdekképviseletekkel és őket is ugyanerre kéri. Az MKIK a témában saját tudományos kutatást is végez, majd ezt követően szakértői szinten elemzi és összegzi a rendelkezésre álló anyagokat.
Második körben az MKIK szakértői a konkrét javaslatokat egyeztetik a területi kamarákkal és a vállalkozói érdekképviseletekkel annak érdekében, hogy ki lehessen alakítani szakáganként, illetve a teljes vállalkozói közösséget érintő végleges javaslatcsomagokat. Ezt követően lehet ezeket jogszabályi formába önteni a kormányzati szervekkel együttműködve.