Azt már sikerült a hagyományos ágazatokban és piacokon tevékenykedő vállalatokkal is elfogadtatni, hogy az internet segítségével interaktív kapcsolatot alakíthatnak ki partnereikkel, és azt is belátta már a legtöbb cég, hogy integrált irányítási rendszer nélkül követhetetlenné válnak a menedzsment számára az üzleti folyamatok. Az viszont újdonság – mondják az Oracle szakemberei –, hogy az internet segítségével korszerűsíthető a cég belső informatikai szervezete is.
Kevesebb idő az adminisztrációra
Mindössze egy asztali gépre és egy szabványos böngészőre van szükség, s a bonyolult folyamatok egy szakszerűen menedzselt és karbantartott szerveren centralizálhatók. Mindezek révén jelentősen csökkenthetők az informatikai költségek.
Az e-business termékcsalád elemei jellemzően a pénzügyi és B2B folyamatokat, a projektvezetést, az emberierőforrás-gazdálkodást és az ügyfélkapcsolatok mendzselését a piacon elérhető legkorszerűbb folyamatokkal és feldolgozásokkal támogatják. Az interneten alapuló önkiszolgáló rendszer megváltoztatja a tranzakciók lebonyolításának és a vállalaton belüli információközlésnek a módját. A saját tranzakciók szabályozásával és a szabályokon alapuló munkafolyamatokkal a vállalatok csökkenthetik az adminisztratív feladatokkal töltött időt. Ennek az eredménye nemcsak az, hogy megszűnnek a köztes lépések, a késleltetés, hanem pontosabbak is lesznek az információk.
Az önkiszolgálás tehát azáltal korszerűsíti a belső folyamatokat, hogy megszünteti az értéket nem termelő tevékenységeket, és megkönnyíti a stratégiai fontosságú elemzéseket.
Megváltozott kapcsolattartás
Az internetes önkiszolgálás megváltoztatja az ügyfelekkel és a szállítókkal való kapcsolattartás módját is. Új ügyfelek hódíthatók meg vele, és jobb szolgáltatás nyújtható általa. Hiszen az ügyfelek meglátogathatják a vállalat interaktív üzletét, ott megtekinthetik a marketingakciókat, termékeket konfigurálhatnak, ellenőrizhetik, hogy az adott termék rendelkezésre áll-e, sőt biztonságos megrendeléseket is leadhatnak. Könnyen elérhetik a szolgáltatásokkal kapcsolatos információkat is. Így a cég teljesen új módon reagálhat az igényeikre.
Az internet a kereskedelmi partnerek közti együttműködést és hatékonyságot is javítja: összekapcsolja a globális ellátási láncot. A szállítók az önkiszolgálás jóvoltából előre megtekinthetik a várható termékigényléseket, ellenőrizhetik az árat, a minőséget és a szállítási adatokat, miközben a cég közvetlenül az on-line szállítókatalógusokból vásárol cikkeket.
Az internet hatóköre egy teljes mértékben globalizált termékkel ötvözve teszi lehetővé a vállalatok számára, hogy áttérjenek a kihelyezett szolgáltatásokra. A közös szolgáltató központok konszolidálják az üzleti feldolgozást, ami feleslegessé teszi az adatok szinkronizálását és egyeztetését. Sőt azt is lehetővé teszik, hogy a szervezetek közös üzleti szabályokat használjanak, kiiktatva a redundanciát, és ami a legfontosabb: növelve a hatékonyságot.
Egy költői kérdés
Magyarország csatlakozása az Európai Unióhoz számos területen jár együtt fejlesztési igényekkel, ám még az optimista forgatókönyv szerint is legalább ötven év kell ahhoz, hogy – a többi közép-kelet európai csatlakozóval együtt – elérjük az unió jelenlegi tagállamainak a jövedelmi szintjét, és negyven, hogy megközelítsük azt – olvasható az Economist Intellingence Unit (EUI) szeptemberben közzétett jelentésében. Vajon ezt tudva lemondhatunk-e a felzárkózás egy olyan hatékony eszközéről, mint amilyen az informatika és az internet lehet? A kérdés alighanem költői.
Véleményvezér
Túl szemérmetlenül loptunk, lecsapott az OLAF
Felelőse vélhetően nem a milliárdos csalásnak.
Hivatalosan is az utolsó helyre került Magyarország a háztartások fogyasztására tekintve
Az utolsó helynél már nincs lejjebb.
Ukrajna felszólította Orbán Viktort, hogy fejezze be a békemisszónak nevezett trollkodását
A magyar külpolitikát Moszkvában írják az ukránok szerint.
A Visegrádi Négyek közül Magyarország fogadta be a legkevesebb ukrán menekültet
A magyar humanitárius segítség az ukránoknak minimális.
Mikor van karácsony Orbán Viktor szerint?
Az ortodox karácsony januárban van, a nyugati keresztény pedig decemberben.