„A Szamos Gourmet Ház megnyitóján a család négy generációja volt jelen - mondta el Kelényi Gyula, a Szamos cégbirodalom vezetője, és egyik tulajdonosa. Az alapító Szamos Mátyás 90 éves felesége és dédunokái egyaránt itt voltak ezen a számunkra fontos napon. Úgy érezzük, az új üzletünkben benne van minden, ami Szamos, az értékek, amelyeket képviselünk. A kézzel készült bonbon, sütemények, marcipánok, minden a legjobb anyagokból és minőségben készítve, ezek olyan értékek, amelyeket büszkén vállalunk."
A Szamos új zászlóshajója a Gourmet Ház több, mint egy hagyományos cukrászda szép környezetben. Itt éppúgy megtalálja a helyét a kisgyerekes pár és a laptopos üzletember. Az állandó reggeli étlapon mindenki talál kedvére valót, az egyszerű kávé-sütemény párostól a tartalmas angol reggeliig. Délben a konyha a szezonalitásnak megfelelő ebédmenüt és bisztrójellegű a'la carte fogásokat kínál, a konyha főnöke Sándor Csaba chef, míg a jó kávéról Kovács Judit barista gondoskodik.
A cukrászda a klasszikus választék mellett kínál franciás és az osztrák-magyar monarchiára jellemző édességeket, tányérdesszerteket egyaránt. Az új üzlet tervezésekor a Szamos lehetőséget teremtett arra, hogy eddig rejtett műhelytitkokba nyerjünk bepillantást. A kézműves bonbonmanufaktúrát a megnyitón Máthé Barnabás Csokoládémester mutatta be, aki többek között rózsás, málnakrémes és teás bonbonokat varázsolt a vendégek elé. A teljes bonbonkínálat legalább 40 féle ízből áll, így karácsony előtt érdemes lehet megjegyezni, az egyedi bonbonválogatás kapós ajándék mostanában.
Az étlapon olyan egyszerű fogásokat találunk, mint a saláták és bagettek, gulyás, és egy különlegesség: a chilis, csokis bélszín. A napi ebédmenü korlátozott mennyiségben készül, szezonális, és dél és három óra között kínálják.
Porcelánkép a falakon, csokoládéfa a teraszon
A Gourmet Ház szépsége méltón illeszkedik a megújuló tőzsdepalota nyújtotta elegáns környezetbe. A Szamos cég kiemelt együttműködő partnere, a porcelángyártásban több mint 180 éves múlttal rendelkező Herendi Porcelánmanufaktúra. Mindkét cég tevékenységében és üzleti filozófiájában központi szerepet kap a kézműves hagyományok megőrzése, a jellegzetesen magyaros karakter és legfőképpen a kompromisszumok nélküli minőség.
A falakat három, Domé Eszter képzőművész tervei alapján, porcelánlapokra, egyedi kivitelben készített nagyméretű „porcelánkép" díszíti, amelyeken egyszerre jelenik meg Herend és a Szamos hagyománytisztelete és megújulásra nyitott, modern lendülete.
Az üzlet cégére a különleges látványt nyújtó, jókora csokoládéfa, melyen az ezüst ágak végén aranyló kakaótermések sötétedés után kivilágítva csalogatják a látogatókat. „A fa egy komoly műszaki alkotás is - mondta el Kelényi Gyula. Ez a második darab a világon, az első a kölni Imhoff Csokoládémúzeumban található. Ennek a fának a megtervezésén és elkészítésén legalább tíz, a különleges kihívásokat kedvelő tervező, művész és kézműves iparos dolgozott."
Az acélból készült fa 2.5 méter magas, súlya 220 kg, ágain 82 darab, aranyló kakaó gyümölcs helyezkedik el. A csokoládéfa alakja a misztikus életfára utal, gyökere, lombja és gyümölcse van, jelképez egyfajta teljességet, és a csokoládéban rejlő örök értékeket.
Kicsoda Artúr?
A Gourmet Ház egyik népszerű figurája Artúr. Hogy kicsoda Ő? Artúr egy bolygatógép, aki üreges csokoládéfigurákat gyárt, igen sokoldalú munkaerő, a szezonális igényeknek megfelelően tud mikulást, bárányt, nyuszit vagy tojást gyártani. A megnyitó során higgadtan viselkedett, a nagyszámú közönség nem okozott neki lámpalázat.
A csokoládés lány
Az üzlet másik kedvence az életnagyságú marcipánlány, aki egy , a XVIII. században alkotó, francia festő -Jean-Étennie Liotard- „A csokoládés lány" című, ismert festményén szereplő nőalak mása. A csokoládés lány szobra 70 kiló marcipánból készült, körülbelül 800 óra munkával, ő egy vitrinből figyeli Artúr tevékenységét.
Csokoládéiskola
Az új üzletben januártól indulnak majd a csokoládéiskola kurzusai is, ahol a résztvevők a bonbonkészítésbe kóstolhatnak bele, megismerhetik az autentikus régi és a legmodernebb mai eszközök használatát, a technológiát és a mesterfogásokat. A tanfolyamok között lesznek villámgyors és alaposabb képzések, magyar és angol nyelven is.