Gipszkarton üzletágat vásárolt az Etex

Az Etex-Group a mai nappal megvásárolta a Lafarge Gypsum európai és latin-amerikai gipszkarton üzletágát. Ez az akvizíció jelentős stratégiai lépés az Etex számára, amely megerősíti a csoport „szárazépítésben” elfoglalt helyét és az üzletág iránti elkötelezettségét.

Az Etex stratégiája, hogy a kiválasztott piacokon - a tetőfedés, a külső- és belső szerelt homlokzatok, a tűzvédelem, a nagy hatékonyságú szigetelés, illetve a kerámia padló- és falburkolatok területén - vezető pozíció kialakításra törekszik. Az Etex csoport jelenleg 44 országban, 121 gyáregységgel rendelkezik, és több mint 16 800 alkalmazottal 2,86 milliárd eurós árbevételt realizál.

A mától az Etex-csoporthoz tartozó Lafarge Gypsum 13 országban, 43 gyártólétesítményben működik. A most felvásárolt üzleti vállalkozás méretére jellemző, hogy közel 1 milliárd eurós forgalma az Etex jelenlegi bevételeinek 35%-át teszi ki. Az Etex-Group és a Lafarge Gypsum már több mint 15 éve dolgozik együtt sikeresen Latin-Amerikában, ahol első helyen állnak a gipszkarton gyártás területén. Az akvizícióval az Etex Európában is a három legnagyobb piaci szereplő egyikévé válik.

Az Etex és a Lafarge az akvizíció után társas vállalkozásként működik (Etex 80%; Lafarge 20%).

Fons Peeters, az Etex vezérigazgatója a tranzakció kapcsán így nyilatkozott: „A Lafarge Gypsum-mal való egyesülés új lendületet hoz az Etex-Groupnak. A szárazépítés az egyik legfontosabb stratégiai tengely az Etex számára, és a jövőben a majdani növekedés egyik alapja lesz. Az akvizíció egyedülálló lehetőséget kínál arra, hogy vezető pozíciót szerezzünk ezen a piacon. A stratégiai összpontosítás új lehetőségeket nyújt a gipszkarton üzletnek, továbbá lehetőséget kapunk arra is, hogy ügyfeleinket még jobban kiszolgálhassuk."

„Az újonnan létrehozott üzletág tökéletesen alkalmas arra, hogy a jövő globális építőipari kihívásainak és az energiahatékony lakásépítéssel szemben támasztott egyre szigorúbb követelményeknek megfeleljen. Az Etex ereje a kutatás-fejlesztésben lévő globális szakértelemre és a kipróbált technológiákhoz való hozzáférésre épül, amelyhez az alkalmazottak vállalkozói lendülete is hozzájárul. A Lafarge Gypsum 3300 alkalmazottja számára új perspektíva nyílik meg azzal, hogy az Etex Csoport részévé válnak." - fogalmaz Bernard Lekien (az Európai Gipszkarton üzletág vezetője).

Magyarországon az Etex-csoport, leányvállalata, a Creaton Hungary Kft révén a kerámia- és szálcement tetőfedőanyag piac, valamint a szerelt homlokzat piacának hangsúlyos szereplője. A Lafarge Gypsum-mal való egyesülés a szárazépítéssel bővítheti az Etex-cégek termékkínálatát, és további növekedési lehetőségeket teremthet a helyi piacokon.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo