A felmérés azt mutatta, hogy a mosdók állapotát találták a legkritikusabbnak a megkérdezettek. A kutatásban résztvevők közel felét (48%) zavarják a mellékhelyiségekben található körülmények.
Életkor szerint elmondható, hogy a középkorúak (35-40 évesek) fordítják erre a legtöbb figyelmet, a nők pedig érzékenyebbek a szagokra, mint a férfiak.
Az illemhelyeket az általános higiéniás körülmények követik, ettől némileg lemaradva az étkező állapotát kifogásolták a legtöbben (39%), de a porra is sokan panaszkodtak, 38%-a a megkérdezetteknek. A takarítással egyébként az irodai dolgozók zöme (69%) elégedett, a nők egy kicsit kevésbé, mint a férfiak.
Az allergiaszezon közepén különösen fontos megemlíteni, hogy ma Magyarországon az allergiások száma a becslések szerint több mint két millió. A kutatásból az is kiderült, hogy
az emberek 16,5 %-át zavarja, ha allergiás kollégával ül egy légtérben, aminek elég nagy az esélye a fent említett adatok tükrében.
Márpedig ha nem tisztítjuk az irodai levegőt, akkor abban ugyanazok az allergének megtalálhatók, mint a kintiben. De nem csak a parlagfű vagy a por okozhat légúti megbetegedést, sokan a házikedvencekre is allergiások.
Mostanában pedig egyre jobban elterjedtek az állatbarát irodák, a munkahelyek több mint 20 %-ra lehet
bevinni kisállatot úgy, hogy előzőleg általában nem kérik ki minden munkavállaló beleegyezését. Legalábbis ezt támasztja alá, hogy a megkérdezett beosztottak 1/3-a zavarónak találja az irodában a kutyát, macskát, de csak a 7 %-uk teszi ezt szóvá.
A válaszadók fele tapasztalt már légúti kellemetlenségeket az irodai levegő miatt. Minden tizedik irodai dolgozó rendszeresen küzd légúti problémával a munkahelyén. Nem meglepő tehát, hogy a megkérdezettek döntő többsége (83%) inkább vagy teljesen egyetért azzal, hogy két azonos feltételű munkahely közül mindenképp azt választaná, ahol van légtisztítás.
Hasonlóan magas az aránya azoknak is, akik úgy gondolják, hogy ma még Magyarországon az irodai levegő tisztítását elhanyagolják a munkaadók, pedig 88% jelentős hozzáadott értéknek tekintené ezt. Szinte valamennyien úgy gondolják (94%), hogy a légtisztítás egészségesebb munkakörnyezetet eredményez, ami növeli az ott dolgozók komfortérzetét és egyben növeli a munkavégzés hatékonyságát. Mindössze a válaszadók 4%-a számára közömbös az, hogy milyen levegőt szív be, mialatt dolgozik.