Egy lépést sem kell tennünk, virtuálisan mindent megkapunk

Eltűntek a hanglemezek, majd jöttek a cd-k, amelyeket most a streaming vált fel. Hasonló, drámai változásokat hoz a digitalizálás az árukereskedelem többi területére s eljutunk odáig, hogy testünkbe ültetett chip révén ízeket, illatokat érzékelünk és továbbítunk...

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A svájci Duttweiler Intézet és a KPMG német fiókjának kutatói „A fogyasztás alkonya” c. tanulmányukban arra jutnak: a digitalizálás már a következő két évtizedben alapvetően átformálja a kereskedelem eddig ismert formáit.

Kép: Pixabay

Ma használt elektronikus készülékeink, a mobil, a tablet, a 3D-s szemüveg legfeljebb „internetes mankónak” lesznek tekinthetők a testünkbe ültetett chipekhez képest. Azok révén láthatunk képeket, érezhetünk és tovább adhatunk illatokat, ízeket. A digitális „fogyasztás” új világában nem lesz megkülönböztethető, hogy a pamlag huzata, amelyen virtuálisan végig simítunk, bőr vagy bársony-e, ha az érintés ugyanazt az élményt nyújtja. S az internet valóban elvisz mindenkit mindenhová:

Japánban már rendeznek virtuális párizsi utazást nyugdíjasoknak, akik előtt feltárulnak a látnivalók és megtapasztalják a francia konyhát is.
A kutatók arra is alapozzák jövőképüket, hogy a németországi online kereskedelem az elmúlt évtizedben jó 10 százalékkal nőtt
Mit vár el a vásárló egy webáruháztól?
Az e-kereskedelemben nincsenek határok, ez óriási lehetőséget kínál a magyar webáruházaknak, de nem csak nekik! A nagykereskedelmi ellátók elvihetik a nagykereskedelmi piacot. Mi marad nekünk? A PSD2 fellendítheti az e-kereskedelmet? Hogyan használjuk ki előnyösen a fizetési feltételek felgyorsulását?
és 2025-ig várhatóan kétszeresére emelkedik. Ennek következtében a hagyományos nagy- és kiskereskedelmet megfojthatják a raktározás és boltok fenntartásának költségei. Megváltozthat a nemzedékek óta ismert városkép: eltűnnek az üzletutcák és a legnagyobb munkaerőt foglalkoztató ágazatban, a kereskedelemben milliók veszíthetik el munkahelyület.

Tíz-tizenöt éven belül minden kereskedelmi vállalkozás tulajdonképpen technológiai cég lesz, amely kereskedelemmel is foglalkozik, vélik a tanulmány szerzői. Bill Gates, a Microsoft alapítója 25 évvel ezelőtt beszélt arról, hogy banki szolgáltatásokra ugyan szükség van, de bankokra nem – most hasonló helyzet áll elő a kereskedelemben. Amire viszont Európa alig van felkészülve: egyre inkább amerikai óriás-cégek, a Google, a Facebook és az Amazon szabja meg, hogyan gondolkodunk és mit vásárolunk. Európának egyetlen ilyen elektronikus portálja sincsen – ugyanakkor a tovább fejlődés technikai bázisánál, az 5G mobilrendszernél, Kína a hangadó – figyelmeztetnek a kutatók.

(Forrás: Die Welt)

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo