A Quartz kormányzati forrásokra hivatkozva azt írja, az indiai pénzügyminisztériumban komolyan fontolgatják, hogy saját, állami kriptovalutát dobjanak piacra. Mint írják, nemrég az indiai jegybank is javasolta egy digitális valuta bevezetését, ennek vizsgálatára egy, minisztériumokon átívelő bizottságot is felállítottak.
A Bitcoint betiltanák
Ez a politika várhatóan tovább folytatódik akkor is, ha az állami kriptovaluta megjelenik: előkészületben van egy törvényjavaslat, ami büntethetővé tenné a kriptovaluta birtoklását, természetesen a tervezett állami pénzen kívül.
Nem sokban különbözne a hagyományos pénztől
A Bitcoin és hasonló kriptovaluták hívei szerint azonban a technológia teljes félreértésére utal, hogy államok is beszállnának ebbe az üzletbe. A kriptopénzek lényege éppen a decentralizáltság, az, hogy az árfolyamuk független az államok monetáris politikájától. Ez valószínűleg nem lenne elmondható egy olyan kriptovalutára, amely mögött egy jegybank áll.
Nem India lenne az első ország, amely állami kriptovalutát indít: Venezuela februárban dobta piacra a Petro nevű valutát, amitől az állam likviditási problémáinak enyhítését remélik. A Petro fedezetét az ország olajkészlete adja, árfolyama az olaj hordónkénti árához kötött.