Szabad hétfő délelőttel a munkahelyi stressz ellen

A japán kormány arra ösztönzi a vállalatokat, hogy biztosítsanak szabad hétfő délelőttöt munkatársaiknak, javítandó az ország merev munkakultúráján.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A "Ragyogó hétfők" mottóval indított kezdeményezés egy szélesebb körű kampány része, amellyel elejét akarják venni a túlságosan hosszú munkaidőnek. A szabad hétfő délelőttel a gazdasági minisztérium szerint lehetőséget teremtenek arra, hogy a munkavállalók tovább lustálkodhassanak a hét kezdetén - olvasható a The Guardian című brit napilap honlapján.

Fellélegezhetnek világ leginkább túlhajszolt munkavállalói
Törvényen kívül helyezték Dél-Koreában a 68 órás munkahetet. Az ázsiai országban így is a világon az egyik leghosszabbak lesznek a munkaórák, az új törvény 52 órában határozza meg a hetente előírható maximális munkaidőt.
Az ötlet összhangban van a februárban bevezetett, úgynevezett prémium péntekkel, amikor a cégek engedélyezik az alkalmazottaknak, hogy hamarabb távozzanak a munkából, hogy több időt töltsenek családjukkal vagy vásárlással. A kormány elképzelése szerint a szabad hétfőt a hónap utolsó péntekje után kellene biztosítani a munkavállalóknak.

Szó szerint halálra dolgozta magát

A gazdasági minisztérium hétfőn maga is tesztelte az ötletet, engedélyezte, hogy a munkatársak egyharmada csak ebéd után kezdjen dolgozni. Az illetékesek szerint a több száz alkalmazott délelőtti hiánya nem hatott negatívan az intézmény munkájára - adta hírül a Sora News 24 honlapja. Azt nem tudni, hány vállalkozás fogja követni a példát. A szabad péntek délutánok bevezetése után végzett felmérés szerint a vállalatoknak csupán 11,2 százaléka biztosította a lehetőséget, a cégek arra hivatkoztak, hogy a hónap végére túl sok munka gyűlt fel.

Japán kénytelen volt szembenézni merev munkakultúrájával, amikor a túlmunka miatt öngyilkosságot követett el 2015-ben egy 24 éves férfi, akinek a halála előtti hónapokban több mint száz túlórája gyűlt össze. A hatóságok halálát a karosi, azaz a túlmunka miatti halál számlájára írták.

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo