Könnyebb és olcsóbb céget indítani

Javult a vállalkozói környezet az elmúlt évben a világ 122 országában a Világbank "Doing Business 2016" jelentése alapján az adminisztrációs terhek csökkentése vagy a bürokratikus eljárások egyszerűsítése miatt. A jelentés szerint Magyarország is nagyot lépett előre a ranglistán.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A felmérés szerint az elmúlt évben 85 fejlődő országban 169 üzletbarát reformot valósítottak meg, a fejlett gazdaságú országokban pedig további 62 hasonló lépésre került sor 37 államban. A legnagyobb előrelépés a vállalkozások működésére vonatkozó szabályozói környezet hatékonyságának javításában volt, egyszerűbbé váltak a szabályok, és csökkent a betartásuk költsége. Általánosságban könnyebbé és olcsóbbá vált egy új vállalat felállítása. Míg 2003-ban átlagosan 51 nap kellett egy vállalkozás beindításához, most már 20 nap is elegendő erre.

A jogi eljárásrend erősítésére 66 rendelkezést hoztak az elmúlt évben és 50 reformtervezetet valósítottak meg, amelyek megkönnyítik a vállalatok elektronikus ügyintézését. A jelentés részeként a Világbank 189 ország gazdaságát vizsgálta meg, és rangsorolta őket az alapján, hogy mennyire könnyen tudnak működni az adott országban a magánvállalatok. A világranglistán megőrizte első helyét Szingapúr, amelyet Új-Zéland és Dánia követett. A legjobb tíz közé jutott még Dél-Korea, Hongkong, az Egyesült Királyság, az Egyesült Államok, Svédország, Norvégia és Finnország. Magyarország a rangsor 42. helyén van, 12 helyet javított az előző évi jelentéshez képest. (Nemrégiben egy komoly adminisztrációs cunamit sikerült megelőzni!)

Világszinten a legnagyobb fejlődést Afrika szub-szaharai régiójában érték el, itt valósították meg az összes reformlépés közel 30 százalékát. A legrosszabbul Latin-Amerika és a Karib-tenger térségének országai teljesítettek, ahol 32 országban csak 24 kedvező lépést talált a jelentés.

A Világbank felhívta rá a figyelmet, hogy az idei jelentés pontosabb, mint a korábbiak, ugyanis kétéves munkának köszönhetően bővült a vállalatok működését befolyásoló intézmények hatékonyságát mérő mutatóinak a köre, így pontosabb képet lehet kapni a valós helyzetről.

Megint átírják az adószabályokat – van, amivel jobban járunk
Komoly változások jönnek az adózásban a vállalkozásoknak és a magánszemélyeknek, ezek közül válogattunk ki néhányat a Deloitte szakértőinek segítségével. A módosítások között van néhány olyan, ami konkrét költségcsökkentést jelent a vállalatoknak.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo