űripar cikkek
Beszáll Magyarország az űriparbizniszbe
Magyarország történetének legnagyobb űripari beruházására készül a REMRED.
Magyar termék az űrben!
Az soha ne akarjon külpiacra lépni, aki nem korrekt a végtelenségig – vallja az Admatis Kft. egyik alapítója, Dr. Prof Bárczy Pál és fia, a céget vezető Bárczy Tamás. Az általuk képviselt üzleti modell meghozta gyümölcsét: az Admatis az első kelet-európai cég, amely beszállítói megrendeléshez jutott európai űripari projektben.
A világűrbe is jut a szemetünkből
Becslések szerint 100 millió limlom lebeg a Föld körül, ebből a NASA kutatása szerint 16,000 számít űrhulladéknak – jellemzőjük, hogy 10 centiméternél nagyobb átmérőjűek, és méretükkel veszélyeztetik a még működő műholdakat és a Nemzetközi Űrállomást. A hulladék nagy része kiszuperált műholdakról és régi rakétákról vált le.
Jövőre űrturizmus a Virginnel: 47 millió forint egy túra!
529 személyt már előjegyeztek, ők már befizették a 200 ezer dolláros viteldíjat.
Támogatókat keres a Puli
Gőzerővel dolgozik holdjárművének földi prototípusán a Puli Space Technologies csapata. A Google Lunar X PRIZE Holdra jutási versenyébe nevezett magyar csapat vezető mérnökei videófelhívásban fordulnak a gyártókhoz és a tehetősebbekhez, hogy társadalmi összefogás projektjükbe alkatrészek felajánlásával is bekapcsolódhassanak.
Galaktikus turizmus: Irány a Tejút!
Megvalósul-e a kozmikus gyarmatosítás? A fenntartható fejlődés szükségszerű fázisa lesz más égitestek benépesítése? Egyelőre az űrturizmus gondolata van benne a levegőben - pontosabban a mezo- és termoszférában. Az űr rekreációs meghódításából, a naprendszer nagy távolságainak szabadidős élvezetéből pénzt és profitot kívánnak kisajtolni az élelmes amerikai vállalkozók.
Videó: így épült meg a Nemzetközi Űrállomás
A US Today amerikai hírportál érdekes kisfilmet jelentetett meg a Nemzetközi Űrállomás (ISS) létrehozásáról. A kisfilmen 1998-tól napjainkig követhetjük nyomom a szerkezet kialakulását, de a készítők a jövőbeli fejlesztésekről sem feledkeztek meg.
Merész terv: űripar, a magyar húzóágazat
Az űripar hosszabb távon Magyarország számára is húzóágazat lesz, az ország versenyképességét erősíti, a mostani űrprogramokban is használják a magyar csúcstechnológiai eszközöket - mondta Mester Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium szakállamtitkára szerdán "Az űrtevékenység távlatai" címmel megrendezett budapesti konferencián.