Pet cikkek
Elárulták az italgyártók, mit terveznek a műanyag palackokkal
Az ásványvíz- és üdítőital gyártók 2030-ig 50 százalékra növelik az újrahasznosított műanyag alapanyagok arányát a palackokban, és valamennyi cég saját kampányt indít az italcsomagolások szelektív gyűjtésének népszerűsítésére.
20 döbbenetes adat a műanyagszemétről
Nem is gondolnánk milyen tragikus méreteket öltött a plasztikszennyezés. Az ezredforduló után pörgött fel irdatlan mértékben a műanyaggyártás, pedig legalább 400 évig nem bomlik le a természetben, ha eldobjuk. Márpedig eldobjuk: a műanyag 91 százalékát nem hasznosítjuk újra. Ma már az óceánok is tele vannak plasztikszeméttel.
Botrányt csinált a Nestlé közgyűlésén a Greenpeace a műanyagok miatt
A Coca Cola, a PepsiCo és a Nestlé a leggyakoribb márkák a tengerekben úszó műanyagszemétben. A zöld szervezet azért gyakorol nyomást a svájci élelmiszeripari világcégre, hogy ne használjon többé eldobható műanyag eszközöket és csomagolásokat.
Műanyagszemét: ezek a legismertebb márkák a tengerben
Műanyagszemetünk már több száz kilométerre a lakott területektől is megtalálható: ott van a bálnák gyomrában, sőt az Északi-sark jegében is találtak már plasztikot. A Greenpeace 239 tisztítóakcióban szedett össze hulladékot, ez alapján állapította meg, melyik a leggyakrabban előforduló brand az óceánokban.
Már jobb minőségű a bioplasztik, mint a műanyag
Olyan innovációs előrelépések történtek a bioplasztikiparban, hogy a természetes alapanyagú műanyagok némelyike ma már jobb minőségű, strapabíróbb és időtállóbb, mint a kőolaj-alapú plasztiktermékek.
Belefulladunk a műanyaghulladékba
A PET-palackokból eredő plasztikszemét felhalmozódása a tengerekben éppolyan súlyos környezeti válsággá válik, mint a klímaváltozás. 2050-re az óceánok súly szerint több műanyagot fognak tartalmazni, mint halat. A halak megeszik a plasztikot, mi pedig a halakat.
Százezrek ugranak hamarosan a folyókba
Több mint egy évtizedes hagyomány egy nagy, közös csobbanással ünnepelni az európai folyókat és vizesélőhelyeket. Idén a WWF szervezésében Magyarország ismét csatlakozik a kihíváshoz, és az ország településeit ugrásra szólítja július 9-én, délután 3 órakor! A WWF Magyarország központi eseménye pedig Tiszalökön lesz, a PET Kupa hajóinak beérkezése után.
Így lehet a szemétből házat építeni
A szeméthegyek csak nőnek, miközben sok-sok embernek nincs tető a feje fölött. Ezt a két súlyos, de első látásra talán egymástól független problémát kötötte össze zseniális újításával egy kolumbiai vállalkozó.
Pet-palackok: a magyarok ötöde igyekszik
Magyarországon évente 1,4-1,6 milliárd darab, azaz a Gellért-hegy térfogatával majdnem megegyező terjedelmű PET palack kerül forgalomba, amelynek hozzávetőleg ötöde kerül szelektíven visszagyűjtésre és újrahasznosításra.
Van, ahol megtiltották a palackozott víz árusítását
Az ötödik kontinens egy vidéki városában döntő többséggel szavazták meg a palackozott ivóvíz árusításának tiltását, környezetvédelmi okokból kifolyólag. A palackozó cég képviselője mellett csak egyetlen lakos voksolt a tiltás ellen.
Százezer forintot érhet a visszaváltott PET-palack
Nyári nyereményakciót hirdet a Tesco-Global Áruházak Zrt. 2009. június 15. és augusztus 23. között. A „Szomjazik a nyereményekre?" elnevezésű verseny célja minél több PET-palack vagy alumíniumdoboz visszaváltása a Tesco áruházakban. A megszerezhető nyeremény három darab, egyenként százezer forint értékű vásárlási utalvány.
Környezet a palackban
Már-már tudatosan vásárol a lakosság, figyel a csomagolóanyagok jellemzőire is, de nincs könnyű dolga a saját lovát dicsérő sokféle gyártó és a „hitviták" miatt sem. Mindeközben Európa borászai megtalálják a jó utat.
A PET lehet Jászárokszállás jövője
A használat után fölöslegessé vált PET palackokból új csomagolóeszközöket előállító két vállalkozás telepedik le Jászárokszálláson; a cégek egy hektár közművesített területet vásárolnak a kisváros ipari parkjában - közölte a Gergely Zoltán polgármester az MTI-vel.