Több mint egy évtizedes hagyomány egy nagy, közös csobbanással ünnepelni az európai folyókat és vizesélőhelyeket. Idén a WWF szervezésében Magyarország ismét csatlakozik a kihíváshoz, és az ország településeit ugrásra szólítja július 9-én, délután 3 órakor! A WWF Magyarország központi eseménye pedig Tiszalökön lesz, a PET Kupa hajóinak beérkezése után.
Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!
A Nagy Ugrás az ember és a természetes környezet közötti harmónia újraélesztésének európai kezdeményezése. Európa-szerte több mint 500 helyszínen százezrek ugranak egyszerre a folyók, tavak vizébe, hogy így hívják fel a figyelmet éltető vizeinkre. Az első hivatalosan meghirdetett Nagy Ugráson (Big Jump Europe) 2005-ben több mint 250 ezer embert sikerült mozgósítani, akik 22 ország 31 folyójába ugrottak egyazon időpontban.
A WWF a tavalyihoz hasonlóan idén ismét felhívást tett közzé Magyarország települései és közösségei számára, hogy rendezzék meg a saját Nagy Ugrásukat 2017. július 9-én. A részt vevő települések vagy közösségek között verseny indul, hogy kiderüljön, a Nagy Ugrás hol veti a legnagyobb hullámot. Azok a települések, amelyek nem közvetlenül vízparton fekszenek, társulhatnak másokkal egy nagy, közös csobbanásra.
Mérföldkőhöz értek Európa legnagyobb vizesélőhelyének létrehozásában
A szerbiai Bačko Podunavlje területe hivatalosan megkapta a bioszféra-rezervátum minősítést az UNESCO múlt héten Párizsban hozott döntése alapján. Ez egy újabb fontos alkotóelem a WWF által kezdeményezett, öt országon átnyúló Mura-Dráva-Duna Bioszféra Rezervátum megalapításához - olvasható a WWF Magyarország közleményében.
A WWF Magyarország idén Tiszalökön rendezi meg a saját Nagy Ugrását. A helyszínválasztás nem véletlen: ebben az évben július 1-jétől 9-ig tart, és ezen a településen ér véget a PET Kupa, mely során a versenyzők olyan úszóalkalmatosságokkal csorognak le a Tisza egy szakaszán, amelyeket a folyó vizéből és környékéről összegyűjtött PET palackokból építenek. A PET hajók kalózai menet közben több tonna hulladéktól tisztítják meg a folyót. Idén a WWF Magyarország csapata is beáll PET kalóznak, vagyis saját csónakkal – a Vízipandával – indul a megmérettetésen, a tiszalöki kikötés után pedig a helyiekkel és a strandra látogatókkal közösen ugrik a vízbe délután 3 órakor. Emellett Tiszalökön a Bölcs Baglyok Szögi Lajos Közhasznú Alapítvány aktívan tevékenykedik a környezet- és természetvédelemért, valamint fő céljának tekinti a környezeti és a fenntartható fejlődésre való nevelést, illetve számtalan vizesélőhelyen végez kutató- és oktatómunkát, mint például a tiszalöki Kis-Tisza Ökocentrum és Természetvédelmi Tanösvény területén, amely akár meg is tekinthető az esemény napján.
A Nagy Ugrás tiszalöki programjai már délelőtt 11 órakor elkezdődnek a strandon, az érdeklődőket többek között strandfociversennyel és interaktív, vizeinkkel kapcsolatos óriás társasjátékkal, az ugrás előtt pedig vízipisztolyos „bemelegítéssel” várják.