Külföldi munka cikkek
Újdonság, külföldi fizikai munkára, tanulmányaikat végző diákokra is kiterjeszthető utasbiztosítás
Külföldi fizikai munkára is kiterjeszthető az utasbiztosítás.
Magyarországról emigrál a legtöbb magasan képzett munkavállaló
Magyarországon a magasan képzettek elvándorlási rátája jelenleg közel 7 százalék.
Hol kell adót fizetnem, ha egy német anyavállalat dubai cégénél dolgoztam Kínában?
A külföldi munka adatai is befutnak a NAV-hoz.
Megviseli a gyerekeket a külföldi munka
A százezret közelíti Romániában azoknak a gyerekeknek a száma, akiknek egyik vagy mindkét szülője külföldön dolgozik; többségüknél érzelmi és viselkedési rendellenességek figyelhetők meg - írta csütörtökön a Hotnews.ro hírportál a statisztikai intézet átfogó tanulmányát ismertetve.
Márciustól új szabályok vonatkozhatnak az angliai munkavállalókra
Ha nem sikerül megállapodni, az az EU-s állampolgár, aki márciusig nem megy munkát vállalni Nagy-Britanniába, az utána már csak szigorúbb feltételekkel tehetné meg.
Németországban is probléma a munkaerőhiány
Nemcsak Magyarországon, Németországban is problémát okoz a növekvő munkaerőhiány. A munkaerőpiacról mintegy egymillió ember hiányzik, az állam most a külföldi szakemberek munkavállalásának megkönnyítésével próbál enyhíteni a nyomáson.
Mennyibe kerül a külföldi tanulás?
Hatalmas előnnyel indulnak a munkaerőpiacon azok az egyetemisták, akik tanulmányaik során rövidebb-hosszabb ideig külföldi egyetemeken tanulnak, a tudásszerzéshez azonban először komoly összeget kell befektetnünk – írja elemzésében a Sberbank.
Többet tesznek a közösbe a bevándorlók, mint a benszülött britek
A brexiterek állításával a Nagy-Britanniában élő külföldiek átlag fölött járulnak hozzá a brit költségvetéshez, annyira, hogy a brexit után adóemelésre lesz szükség.
Félmillióan azonnal otthagynák mostani munkájukat
A havi fizetés és a juttatások mellett a munkakörnyezet minősége és a kiszámíthatóság számít leginkább a fizikai munkavállalóknak, mégis sokan az elvártnál alacsonyabb fizetések ellenére sem feltétlenül váltanak munkahelyet. Több mint ötszázezren viszont azonnal vagy egy-két éven belül szívesen dolgoznának új munkahelyen.
Az IT-szakemberek hajtanak leginkább a külföldi munkára
A Boston Consulting Group és a Profession.hu kutatása szerint sokkal kevesebben akarnak Magyarországról elvándorolni, hogy külföldön dolgozzanak, mint négy évvel ezelőtt, ugyanakkor a külföldi munkavállalók is kevésbé érdeklődnek az ország iránt mint négy éve.
Gondolkozott már róla, hol dolgozna a legszívesebben?
Változatlanul az Egyesült Államokban szeretne a legtöbb külföldi dolgozni, míg Németország a második legnépszerűbb. A Brexit ellenére London a legvonzóbb munkahely maradt külföldiek számára, utána New York és Berlin következik. Az élcsoportban van még Barcelona, Amszterdam. Páris és Sydney lejjebb került, Tokió csak tizedik.
A nők maradnának, a férfiak inkább külföldre mennének
A 19-29 éves dolgozó fiatalok 36 százaléka tervezi a külföldi munkavállalást. Azonban nemek között jelentősek az eltérések: a dolgozó férfiak fele, míg a nők mindössze 16 százaléka keresné kenyerét külföldön - derül ki a K&H fiatalok jóléti indexéből. A diákok közül még többen vágnának bele külföldön az álláskeresésbe: 44 százalékuk tervezi, hogy legalább egy ideig Magyarországon kívül dolgozna. Tanulni azonban már kevesebben mennének külföldre. Legalább egy középfokú nyelvvizsgával a fiatalok 36 százaléka rendelkezik.
A Brexit után is maradhatnak a magyarok Angliában
Az Egyesült Királyság európai uniós tagságának megszűnése (Brexit) után is szabadon utazhatnának be a szigetországba az EU-s állampolgárok a brit belügyminisztérium készülőben lévő javaslata szerint.
Vezetni igen, megvezetni nem hagyják magukat a fiatalok
Rengeteg fiatal munkavállaló megy külföldre, de ez a legtöbb esetben kényszer. A megfelelő munkakörülmények, a fizetés, a nyílt kommunikáció mind segíthet a hazai munkáltatóknak, hogy megszerezzék és megtartsák az Y generációt – derült ki a Piac & Profit konferenciáján.
A diákok fele külföldre menne
A fiatalok 51 százaléka szerint az elmúlt egy évben nehezebbé vált a továbbtanulás - derül ki a K&H fiatalok jóléti indexéből. A felmérés szerint az aktív keresők sem látják pozitívabban a jövőjüket: mindössze 26 százalékuk lát előrelépési lehetőséget jelenlegi munkahelyén, 43 százalékuk szerint azonban ez nem reális forgatókönyv. A külföldi munkavállalásról a diákok és az aktívan dolgozók véleménye jelentősen eltér: míg a diákok 54 százaléka, addig a dolgozók mindössze 19 százaléka fogadna el határon túli pozíciót.