Kátyú cikkek
Évi néhány ezer forintért lehet kátyúbiztosítást kötni
A kátyúkárok kétharmadát az első negyedév során jelentik a gépjármű-tulajdonosok.
Mit tegyünk, ha kátyúba futottunk?
Csak a fővárosban évente 30-35 ezer új kátyú keletkezik az utakon, a kátyúkárok 60-70 százaléka az év első negyedévében történik. Összegyűjtöttük azokat a legfontosabb tudnivalókat, amelyeket szem előtt kell tartanunk ha kátyúkárt szenvedtünk el.
Egymillió kátyút nem lehet csak úgy kikerülni
Defekt, sérült felni, rossz egyenesfutás: problémák, amelyek akár egyetlen kátyú után is jelentkezhetnek. Mindez nem csoda: egy-egy fagyos, csapadékos hét után kátyúk ezrei jelennek meg a hazai utakon, amelyek akár százezres nagyságrendű kárt is okozhatnak autónkban.
Mit tegyünk, ha kátyúba kerültünk?
Jelentősen megnövekedett az ország útjain a kátyúk száma a rendkívüli hideg időjárást követő enyhüléssel. A legjobb lenne elkerülni ezeket, de mit tegyünk, ha mégis kátyúba jutott a kocsi?
Milliárdokat visznek el az úthibák
Nyáron nemcsak az autósok, de a motorosok és a kerékpárosok számára is komoly veszélyt jelenthetnek az országos és önkormányzati utakon található kátyúk. Csak a Magyar Közút idén eddig 3,6 milliárd forintot költött az állami közúthálózat úthibáinak kijavítására.
Figyelmeztetnek: kátyúk mindenhol!
A Magyar Közút Kht. fokozott óvatosságra kéri az autósokat, mert az ónos eső és az azóta tartó csapadékos időjárás, a nappali fölmelegedés és az éjszakai fagy miatt naponta százszámra keletkeznek új kátyúk az utakon. A társaság minden gépe és valamennyi munkatársa az utakon dolgozik, de ilyenkor a kátyúmérleg negatív, vagyis több kátyú keletkezik, mint amennyit be tudnak tömni.