Haltenyésztés cikkek
Egy forradalmian új technológiának köszönhetően több halat ehetünk
Növelheti a halfogyasztást a Silgen haltenyésztési rendszer, amit magyar vezetéssel dolgozott ki egy európai konzorcium – közölték a projekt felelősei a Kseris Tudástranszfer Nonprofit Kft.
A tenyésztett lazacoknak nem jut hal, ezért vegák
Norvégia elsősorban olajából, másodsorban lazacából gazdagodik. A skandináv ország Kína után a világ második legnagyobb haltermelője, s ebben csúcstechnikát alkalmaz.
Mezőgazdálkodás a toronyházakban
Az agrárium nem lesz képes lépést tartani a Föld növekvő népességével. A talaj nélküli, hidroponikus termesztés a vertikális farmokban lehet a hatékony megoldások. Új módszerrel ötvözik a haltenyésztést és a növénytermesztést.
Kevés halat eszünk, de a halgazdálkodás jól megy
A 2016-os pénzügyi beszámolók alapján nincs okuk panaszra a hazai halászattal és halgazdálkodással foglalkozó cégeknek – állítja Hantos Zoltán, az OPTEN céginformációs szolgáltató projektmenedzsere.
Több uniós pénzt költünk halakra
Az elmúlt hétéves európai uniós költségvetési időszak 13,7 milliárd forintos keretével szemben a jelenlegi időszakban több mint 16 milliárd forintot fordíthat Magyarország halgazdálkodási pályázatokra, amelyek a hazai halak tenyésztését, feldolgozását és fogyasztásának erősítését is szolgálják - közölte a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára.
15 milliárdot költhetünk halra – csak legyen, aki megegye
Jelentősen nőnek a magyarországi haltenyésztésre fordítható uniós források. Az ágazat egyébként már a korábbi években is jelentős sikereket könyvelhetett el, már csak a hazai fogyasztást kellene emelni.