Gyógyszeripar cikkek
Megint sok pénzt bukott a magyar költségvetés az Európai Bíróság előtt
Harmadszor sóhajthanak fel a hazai gyógyszercégek – kint a várva várt uniós ítélet.
Megtámadták Karikó Katalint a személyiségrablók
A Nobel-díjas Karikó Katalin közleménye.
Munkaképtelenné tehetnek a hosszú távon szedett nyugtatók
Hamar kialakul a függőség.
Mielőtt valaki leírná Európát, a kontinens gyógyszeripari cégei lettek a világ legnagyobb osztalékfizetői
Hatalmas amerikai cégeket utasítottak maguk mögé európai vállalatok
Volna hová felzárkózniuk a kelet-európai cégeknek
Hatalmas a lemaradása tőkeerőben a kelet-európai cégeknek.
Külföldi gyógyszergyárak és egészségügyi cégek vonultak ki Magyarországról
A keleti nyitás árnyoldalai.
Megy a matek: ekkora terhet jelent az új sarc a nagy gyógyszergyártónak
A Richter Gedeon Nyrt. várhatóan mintegy 8 milliárd forint extraprofitadót fizet 2024-ben.
Fogamzásgátlókkal tör be a kínai piacra a Richter
A Richter és a Mithra kötelező erejű szándéknyilatkozatot írt alá estetrol tartalmú készítmények forgalmazásáról Kínában.
A PHOENIX karbonsemlegességet tűz ki célul a gyógyszerlogisztikában
A PHOENIX Csoport, Európa vezető gyógyszer-nagykereskedője és integrált egészégügyi szolgáltatója, jelentős lépésre szánta el magát.
Céget vett a Richter
A Richter Gedeon Nyrt. megállapodást kötött a rotterdami székhelyű IQ Medical Ventures céggel, a Giskit MD B.V. részvényei 100 százalékának megvásárlásáról.
Szigorodó szabályokra és szélesebb jogkörű versenyhatóságra kell készülnie a gyógyszeriparnak
A versenyhatóság Magyarországon is egyre szélesebb vizsgálati jogkörrel rendelkezik.
A kamilla és a csalán dübörög a gyógynövény piacon
Komoly potenciál van a gyógynövény ágazatban.
A legpesszimistább várakozásokot meghaladta a Richter vesztesége az utolsó negyedévben
Várakozásoknál kisebb mértékben nőtt a Richter nyeresége 2022-ben.
Szépen megdobta a Richter árfolyamát, hogy sztárgyógyszerét Kanadában is engedélyezték
A Richter partnere, az AbbVie (NYSE: ABBV), egy világméretű, kutatás-fejlesztésre alapozott gyógyszeripari vállalat bejelentette, hogy a Kanadai Egészségügyi Hatóság (Health Canada) engedélyezte felnőttek számára a Vraylar® monoterápiában történő alkalmazását az I. típusú bipoláris betegség mániás, kevert és depressziós epizódjainak akut kezelésére, továbbá a skizofrénia kezelésére szintén felnőttek számára.
A Richter mára a közép-európai régió egyik legnagyobb vállalata lett, most új irodaépület építésébe kezdtek
Letették a Richter Gedeon Nyrt. új központi irodaépületének alapkövét kedden Budapesten, a 17 400 négyzetméter alapterületű komplexum a tervek szerint 2023 decemberére készül el, a beruházás tervezett összköltsége 15 milliárd forint.
A Richternek 200 munkatársa van veszélyben Kijevben - interjú Bogsch Erikkel
Bogsch Erik, a Richter magyarországi központú, multinacionális gyógyszercég igazgatóságának elnöke. Széchenyi-díjas vegyészmérnök, okleveles mérnök-közgazdász, Magyarország egyik legrégebben folyamatosan hivatalban lévő top menedzsere, 30 éve. A 2016-os Befolyás-barométer szerint ő Magyarország 35. legbefolyásosabb személye. Véleménye meghatározó mind a gazdaságpolitikában, mind a gyógyszeriparban.
Koronavírus: magyarokon is tesztelnek egy gyógyszert
Az elsők között kapott a Japánban törzskönyvezett Avigan nevű, favipiravir összetevőjű gyógyszerből, részint koronavírusos betegek kezelésére, részint további klinikai tesztek folytatására - mondta a külgazdasági és külügyminiszter.
Lezárult a történelem harmadik legnagyobb gyógyszeripari felvásárlása
Az AbbVie kutatás-központú globális biogyógyszer vállalat bejelentette, hogy lezárja az Allergan akvizícióját, miután ahhoz valamennyi – a tranzakciós megállapodásban megkövetelt - kormányzati hatósági jóváhagyást megkapott, és az egyesülést az Ír Legfelsőbb Bíróság is jóváhagyta. Az így létrejött biogyógyszer-vállalat vezető pozícióval rendelkezik olyan kiemelt terápiás területeken, mint az immunológia, hemato-onkológia, neurológia és Allergan Esztétika.
A gyógyszergyárakat is megfertőzheti a koronavírus járvány
Generikus gyógyszereket előállító indiai cégek arra hívják fel a figyelmet, hogy a kínai koronavírus járvány miatt megszakadt ellátási láncok veszélybe sodorhatják az alapanyagellátást. Márpedig nagy százalékban, jelenleg Kína kezében összpontosul a cukorbetegség elleni készítmények, a fájdalomcsillapítók, a HIV-vírus elleni szerek és az antibiotikumok alapanyagainak gyártása.
Richter-vezér: ellenszélben haladunk
Nehéz időszakon van túl a Richter Gedeon Nyrt. A cég életében nem sűrűn fordul elő, hogy egyszerre több fronton is akadályokba ütközik. Most ez történt, egy készítményükkel kapcsolatos uniós vizsgálat, illetve a gyógyszerek egyedi azonosításának bevezetése nagy nyomást helyezett az eredményességükre. A cég ennek ellenére sikeres harmadik negyedéves eredményekről számolt be a közelmúltban, és rövid és középtávon is bíztatóak a növekedési kilátások. Orbán Gáborral, a Richter vezérigazgatójával beszélgettünk.
1,8 milliárd forintot ad a kormány gyógyszergyár-fejlesztésre
A kormány 1,8 milliárd forinttal támogatta a GlaxoSmithKline gyógyszergyár 18 milliárd forintos gödöllői fejlesztését - mondta Szijjártó Péter.
8-9 százalékos bevételnövekedést vár a Richter
A gyógyszergyártó javaslatokat tett a kormánynak a hazai egészségipar fejlesztésére.
Japánban is forgalmazhatja a Richter a csontritkulás elleni készítményét
Távol-keleti szigetországi licencpartnere ugyanis megkapta a forgalombahozatali engedélyt az illetékes japán minisztériumtól.
Ausztráliában is elérhető lesz a Richter terméke
A Richter Gedeon Nyrt. (“Richter”) és a Seqirus Pty Ltd (“Seqirus”) a mai napon bejelentették, hogy kizárólagos licenc szerződést írtak alá a cariprazine ausztráliai és új-zélandi forgalmazására. A megállapodás értelmében a Richter szállítja a terméket, a Seqirus törzskönyvezi és értékesíti a készítményt Ausztráliában és Új-Zélandon. A Richter a szerződés aláírásakor, valamint a későbbiekben mérföldkő bevételekben fog részesülni.
A gyógyszergyárak sem bírják a technológiai versenyt
Túlkapacitások vannak a gyógyszergyártásban. A globális cégek leállítanak vagy eladnak telephelyeket, és a hagyományos gyógyszerek helyett a biotechnológiával előállított rák- és autoimmun betegségeknél alkalmazott készítményekre térnek át.
A gyógyszeripar adja a magyar K+F költések ötödét
A gyógyszeripari K+F komoly részesedést képvisel Magyarország innovációs költségvetésében: négyszer annyit költ kutatásfejlesztésre ez az ágazat, mint az IT szektor, és háromszor annyit, mint a vezető exportágazat, az autóipar.
Szigorodnak a szabályok a homeopátiás készítményekre
Homeopátiás gyógyszer ajánlása esetén részletes írásos tájékoztatást kell a beteg rendelkezésére bocsátani, ennek elmaradása pedig szabálysértésnek minősül - döntött az Országgyűlés.
Új orális fogamzásgátlót forgalmaz a Richter
A Richter Gedeon Nyrt. valamint a Mithra Pharmaceuticals a mai napon bejelentették, hogy licenc és szállítói megállapodást kötöttek egy, a Mithra által Estelle márkanév alatt kifejlesztett, 15mg estetrol-t és 3mg drospirenone-t tartalmazó kombinált fogamzásgátló értékesítéséről.
Kiborginvázió: tényleg jönnek a replikánsok
Valódi izomszöveteket helyeztek egy robotra japán tudósok, akik ezekkel váltanák ki a sok szenvedéssel járó állatkísérleteket a gyógyszeriparban. Persze mások már a replikánsok eljövetelét vizionálják, kiborgmunkaerőt, sőt robotprostikat.
Milliárdosok milliói - a gyógyszeriparban kerestek a legjobban
A legnagyobb amerikai cégek vezetői átlag 12.1 millió dollárt kerestek tavaly. Legtöbbjük javadalmazása a gazdasági fellendülésnek köszönhetően majd 10 százalékkal nőtt az elmúlt évben.
Richter: komolyan vesszük a betegek biztonságát
Mindenben együttműködik az Európai Gyógyszerügynökséggel a Richter Gedeon, hogy mihamarabb tisztázódhasson, hogy a cég méhmióma elleni készítménye nem okozhatott májkárosodást. A vizsgálat és az ideiglenes intézkedések azonban komoly hátrányt jelentenek a cégnek.
Az egészségügy is lehet jobb és olcsóbb
Leitner György az elmúlt közel huszonöt évben egészségipari vállalatoknál dolgozott vezetőként. Tapasztalatait, vezetői kvalitásait most egy globális magán-egészségügyi szolgáltató élén kamatoztatja, ahol egyszerre kell leküzdenie a munkaerő-hiányból fakadó nehézségeket és a for-profit–nonprofit világ együttélésének problémáit.
Vérből gyártanak életmentő gyógyszereket
Az elmúlt 8 évben 12 milliárd forintot fordított gödöllői gyártókapacitásának bővítésére és infrastrukturális fejlesztésekre, ezzel megháromszorozta hazai gyártókapacitását az olasz Kedrion Biopharma (Kedrion) gyógyszeripari cégcsoport.
Milliós kárt kerülhetnek el odafigyeléssel a fuvarozók
A legmelegebb nyári napokon átlagosan másfélszer több riasztás érkezik a hűtött árut szállító járművek raktérhőmérsékletének emelkedése miatt – derül ki a WebEye Magyarország adataiból. Az élelmiszeripari és a gyógyszeripari szállítmányok esetén ilyen helyzetekben az azonnali beavatkozás elmulasztása akár több millió forintos kárt is okozhat.
Antibiotikum-rezisztencia: évi 10 millió áldozat és egy új gyógyszer
Kiszámolták, mennyi ember fog megbetegedni, ha az antibiotikumok elvesztik hatásukat, ami Indiában például már tapasztalható a gyerekeknél. Egy új készítmény azonban reménnyel kecsegtet.
Az állam is beszáll a patikabizniszbe
Ha a gyógyszerészek nem élnek a lehetőséggel, akkor az államé lehet a patikatulajdon elővásárlási joga. A kormány hitelkonstrukciót is kidolgozott a gyógyszerészeknek, hogy többségi tulajdont szerezzenek a patikákban.
A Richter újabb vegyesvállalatot alapít Kínában
A Richter Gedeon Nyrt. hétfőn jelentette be, hogy marketing partnere, az Rxmidas Pharmaceuticals Co. Ltd. tulajdonosaival megállapodásokat írt alá, amelyek eredményeképpen átalakul és megerősödik jelenléte a kínai gyógyszerpiacon.
A világpiacot célozza meg az Avemar
Januártól egyazon gyártó állítja elő a hazai piac két legismertebb rákellenes gyógytápszerét. Az Avemar, valamint az Oncomar gyártásának kizárólagos jogosultságával a magyar tulajdonú Biropharma Kft. rendelkezik, amely a jövőben a magyar és a külföldi piacokat is ellátja a készítményekkel.
Vámügyi tanúsítványt kapott a Cemelog
A legmagasabb szintű európai vámkezelési minősítést nyerte el Közép- és Kelet-Európa legnagyobb gyógyszer-logisztikai vállalata, a magyar tulajdonú CEMELOG Zrt. Az AEO-F vám tanúsítványt csütörtökön ünnepélyes keretek között nyújtotta át a vállalat vezérigazgatójának, Magyari Évának az auditálást végző Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egyik magas rangú vezetője.
Mennyit költünk egészségre?
A krónikus betegségben szenvedők fele havonta legalább 5 ezer forintot költ el a patikában - derül ki a Szinapszis Kft. legfrissebb kutatásából, amelyet a cég a WEBBeteg.hu internetes portál megbízásából készített.
Veszélyben az egészségünk!
2003 óta folyamatosan restriktív politika érvényesül Magyarországon a gyógyszeriparral szemben. A mostani különadó és a Széll Kálmán Tervben előirányzott megtakarítás viszont azzal a veszéllyel jár, hogy a súlyosabb betegek számára is gyógyulást jelentő innovatív szerek egyre kevesebbekhez fognak eljutni. Pedig egy felmérés szerint közel 750 ezren már most sem tudják kiváltani a nekik felírt recepteket. A hazai gazdaságpolitika hatására a gyógyszergyárak leépítenek, bizonyos tevékenységeket elvisznek az országból, és beruházásban sem itt gondolkodnak.