Felelős Családi Vállalkozásokért Magyarországon Egyesület cikkek
A családi ezüstöt is betolták a cégbe, de megérte
Súlyosan megérezték a gazdasági válságot, de optimisták a magyar családi vállalkozások. Azonban még mindig komoly problémájuk a generációváltás, súlyosnak érzik az adminisztrációs terheket és örömmel látnák, ha a jogi szabályozás életszerűbb lenne.
Ki örökölje a céget? A szabályozás segíthetne
A meghatározó magyar családi cégek döntő többségénél a közelmúltban jött el, vagy a következő években lesz aktuális a generációváltás, ám ahhoz, hogy ezt zökkenőmentesen bonyolítsák le a magyar GDP közel felét adó vállalkozások, komoly változásokra lesz szükség belső rendszereikben, folyamatmenedzsmentjükben és tulajdonosi szerkezetükben
Családi vállalkozás az év példaképe
Rangos szakmai elismerésben részesült a közelmúltban a Lakics Gépgyártó Kft., vagyis az alapító Lakics László, akit a 2012 es év Példaképének választották. Komoly elismerés a családi vállalkozásoknak, hogy az Ernst&Young „Az Év Üzletembere” díjának jelöltjei között az idei évben igen nagy számban voltak jelen, míg a zsűri tagjának az idén először az FBN-H elnökét is felkérték. Ezzel egy időben az FBN-H alelnöke, Kürti Tamás és a FIVOSZ elnöke adta át „Az Év Fiatal Vállalkozója” díjat, amelynek nyertese vállalkozói ötletét családjából merítette.
Az utódlás lehet a családi vállalkozások rákfenéje
A családi vállalatoknál tradicionálisabb gazdálkodási formát keresve sem találhatnánk a privát szektorban, komoly problémát jelent azonban számukra a cégutódlás kérdése.
Miként lehet sikeresen működtetni egy családi vállalkozást?
A családi tulajdonú vállalkozások közül azok a cégek teljesítenek a legjobban, amelyekben az ügyvezetői feladatokat nem családtag látja el, ugyanakkor a vállalati kultúra kontrollja egyértelműen a családé. Egyebek mellett ez derült ki abból a kutatásból, amelyet múlt héten publikáltak a Family Business Network International 23. világtalálkozóján Londonban.