Ha meglesz a kellő politikai bölcsesség, hogy a szövetségkötésre képes politikai erők az elválasztó kérdésekben felül tudnak emelkedni, akkor a mai ECR, ID-frakcióval - az AfD nélkül - és a függetlenek soraiból feléjük tájékozódó a Fidesz-képviselőkkel együtt az Európai Parlament eddigi erőviszonyait gyökeresen átalakító új frakció jöhet létre.
Sok sikert, bár nem lesz könnyű feladat egy ilyen szivárvány koalíciót összehozni, majd egyben tartani. És még ha sikerül is, ez nem lesz az, amire eredetileg Orbán Viktor gondolt. Ha pedig összejön is, a három nagy hagyományos pártszövetség 50 százalék feletti mandátuma csak ellenzéki helyet enged az új képviselőcsoportnak, nem pedig valamiféle irányító szerepkört, amit a magyar miniszterelnök gondolt.
Ahogy Orbán Viktor a választások előtt elmondta, az általa elképzelt hatalmas békemisszió másik lábát az EU mellett Donald Trump amerikai győzelme jelentette volna.
Ha Trump és az EU akarná, 24 óra alatt véget érne a háború.
Az EU láb elveszítése után vannak azért problémák a Trump féle orbáni álmokkal is. Az amerikai elnökjelöltnek láthatóan semmiféle kialakult koncepciója nincs az ukrán válsággal kapcsolatban. Azt mondja, amit egy kampányban mondania kell. Megoldja a problémát, bármi legyen is az. Ha valaki pedig rákérdez a hogyanra, akkor mond valami elnagyoltat, amiből később bármikor kihátrálhat. Az ígéretek helyett ezért inkább érdemes ránézni a valóságra.