Ambíciója, élete álma azonban kétségtelenül valamiért a komolyzene. Ennek a vágynak az érvényesülését személyesen Orbán Viktornál sikerült kijárnia.
2011. augusztus 22-én a Magyar Állami Operaház kormánybiztosává nevezték ki, szeptemberben ezért lemondott a Duna Tv vezérigazgatói pozíciójáról. 2012. augusztus 31-től általános kormányzati átszervezés miatt megszüntették kormánybiztosi pozícióját, így 2012. szeptember 1-től „megbízott”, majd 2013. január 28-tól „rendes” főigazgató lett. Nagy ívű szervezeti átalakításba kezdett. 2012-ben valamennyi szólóművész (magánénekes és karmester) elbocsátásával megszűnt a társulat. A magánénekesek száma 2000 óta csökkent 110-ről 34-re, miközben magyar és külföldi vendégművészek egyre nagyobb számban énekeltek az előadásokon. Minden énekes és karmester évadokra és szerepekre szerződik, mint több nyugat-európai operaházban, jelentősen megemelt tiszteletdíjért. Az átalakítás során összesen 160 operaházi dolgozó állása szűnt meg vagy alakult át szerződésessé.
A sok konfliktus ellenére Ókovács pozíciója rendíthetetlen volt, amiben sokat segített a hatalmas kormányzati puttony, a szárnyaló költségvetési támogatás. Újra kinyithatott az Erkel Színház, 2015-re az állami szubvenció mértéke 12,5 milliárd forinttal soha nem látott összeget ért el. A bemutatók száma, ugyancsak rekord, 32-re növekedett. A 2014/2015-ös évad végén bejelentették az Operaház halaszthatatlan felújítását. Továbbá az Eiffel Műhelyház létrehozását Kőbányán, amely színháztermet és próbatermeket foglal magába. Csak az Operaház felújítási költsége elérte az 55 milliárd forintot.