Először minden simán kezdődött. Kiírták a pályázatot, nem indult senki, aki számít. Minden potenciális jelölt úgy vélte, ez egy kamupályázat, amit ki kellett írni, de úgyis Ókovács Szilveszter nyer, aki közismerten Orbán Viktor kiemelt kegyeltje. Akkor Ókovács mellett az épület rekonstrukcióját vezető Zoboki Gábor építész, a Müpa és a Nemzeti Táncszínház tervezője, valamint a dalszínház egykori főzeneigazgatója, Győriványi Ráth György indult, valószínűleg azért, csakhogy neve legyen a gyereknek. Zoboki később vissza is vonta pályázatát, így maradtak ketten.
Aztán érkezett a döbbenet. Csák János kulturális és innovációs miniszter tavaly novemberben váratlanul érvénytelennek nyilvánította a pályázatot, mondván kevésnek találta a két jelentkezőt. Hivatkozott arra is, hogy miután egy nemzetközi műfajról van szó, szélesebb körből szeretne meríteni. Szándéka komolyságát azzal is alátámasztotta, hogy az új kiírást angolul is megjelentették.
A mindeddig békésen szundikáló szakma felneszelt. Ókovács Szilveszter ugyanis nem művészi múltjáról volt híres, sokkal inkább bombabiztos politikai hátteréről. A győri Zeneművészeti Főiskolán végzett 1992-ben, mint magánénektanár és kamaraművész, aztán próbálkozott nemzetközi énekes karrierrel, de nem volt túl sikeres. Ezért 1998-tól már az első Orbán-kormánynál találjuk fejlesztési tanácsadóként az Oktatási Minisztériumban, 2000–2002 között pedig a miniszterelnöki kabinet parlamenti tanácsadójaként tevékenykedett. Az első Orbán-kormány bukása után helyett kapott a klientúra mentőhajójaként akkor induló Hír TV-ben 2002. december 1-jétől. A csatorna műsorvezetője, szerkesztője lett. A második Orbán-kormány indulásakor azonnal „gondoltak rá”. 2010 novemberében a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriuma váratlanul a Duna Televízió vezérigazgatójává választotta. A magyarországi közmédiumok összevonásán fáradozott keményen. 500 dolgozó elbocsátása fűződik nevéhez.