A magyar állam 2019 karácsonya környékén kezdett bele a meddőségi centrumok államosításába, először hat klinikát sajátítva ki. Közöttük is a legelső épp a Kaáli Intézet volt, amelyre szemet vetett az állam. Ezek után a meddőségi központok irányítására 2022 márciusában létrehozták a Humánreprodukciós Igazgatóságot az Országos Kórházi Főigazgatóság részeként. A lombikszektor élére Vesztergom Dóra nőgyógyász-endokrinológust nevezték ki, aki nem más, mint Novák Katalin volt köztársasági elnök sógornője. Az államosított magánklinikák jogutódjába, a Dunamenti REK Reprodukciós Központba azóta több állami klinikát is beolvasztottak.
Prof. Dr. Kaáli Nagy Géza közleménye szerint a Szegedi Tudományegyetemet korábban levélben tájékoztatta Vesztergom Dóra PhD fokozatával kapcsolatos összeférhetetlenségi és etikai problémákról, valamint arról, hogy a jelölt által felügyelt állami meddőségi központok fele olyan kapacitással működnek és az országos igény csupán felét tudják ellátni. Fele annyi lombikbébi születik, mint amennyi a kormányzati elvárás.
„A meddőségi kivizsgálás egyik legrettegettebb eleme a petevezető átjárhatósági vizsgálat, mert az általánosan használt módszerek igen kellemetlenek tudnak lenni. Ezért vezettük be itthon a teljesen fájdalommentes átjárhatósági vizsgálatot.” Ezekkel a szavakkal próbálja meggyőzni a leendő magánbetegeit Vesztergom Dóra a saját – magánpraxisát népszerűsítő – honlapján majd hozzáteszi, hogy „a vizsgálathoz egy speciális katétert használok, mely extrém vékony, ezért felhelyezése teljesen fájdalommentes. Ahhoz ugyanis, hogy egy hagyományos, vastag katétert a méhüregbe felhelyezzünk, általában meg kell »csípni«, azaz egy eszközzel meg kell fogni a méhszájat, mely fáj.”