Hirdetésében Vesztergom Dóra, az Országos Kórházi Főigazgatóság Humánreprodukciós Igazgatóságának igazgatója azt állítja, hogy a magánrendelőjében a petevezető átjárhatósági vizsgálatot fájdalom nélkül végzi. Tevékenységét összehasonlítja más orvosokéval, akik szerinte az átjárhatósági vizsgálatnál a hagyományos katéterrel fájdalmat okoznak. Etikus-e mikor egy orvos tevékenységét más orvosokéval hasonlítja össze, és a betegek fájdalomtól való félelmét igyekszik kihasználni anyagi haszonszerzés céljából?
Etikus-e amikor egy állami alkalmazásban lévő közszereplő orvos a magánrendelőjében bevezeti a fájdalmatlan átjárhatósági vizsgálatokat, de az általa vezetett állami meddőségi központokban viszont nem?
Etikus-e nemzetstratégiai fontosságú, államilag kiemelten finanszírozott átjárhatósági vizsgálatokat magánrendelőben végezni? Használhatják-e ugródeszkaként a tehetősebb betegek, hogy a privát ellátásból soron kívül, könnyebben bekerülhessenek a túlzsúfolt „ingyenes” állami lombikprogramokba?
Az petevezető átjárhatósági vizsgálatát azért kell elvégezni, mert elzáródás esetén a lombikbébi kezelés elengedhetetlen. Ilyen esetben milyen tájékoztatást ad Vesztergom Dóra a 43 és 45 év közötti magánbetegeinek? Etikus-e Őket az általa felügyelt államilag finanszírozott meddőségi centrumokba irányítani, ahol szinte nulla az esély arra, hogy gyermekük születhessen? Etikus-e vagy törvénysértő-e Őket Csehországba küldeni, ahol petesejt donáció segítségével akár 50 százalékos is lehet a sikerráta? Etikus-e azt mondani egy fizető betegnek, nem adok tanácsot, csináljon azt, amit jónak lát?
Prof. Dr. Kaáli Nagy Géza reméli, hogy a Szegedi Tudományegyetem válaszol kérdéseire és indít egy etikai vizsgálatot az ügyben, mielőtt a tudományos fokozatot átadná a jelöltnek.