Az elemzés rámutat, hogy miközben a Jobbik 18 megyében növelte támogatottságát a tavalyi EP-választás óta, s a kelet-magyarországi megyék mindegyikében az MSZP előtt végzett, Pest megyében kis mértékben, Budapesten pedig szignifikánsan csökkent a népszerűsége.
A Political Capital vizsgálata szerint a Jobbik fővárosi szereplése elsősorban a MIÉP egykori eredményeivel összevetve érdekes. Ugyanis amíg a MIÉP-nek mind 1998-ban, mind 2002-ben a budai kerületek voltak az erősségei, addig a Jobbik ezekben az országosnál számottevően gyengébb fővárosi átlagát sem érte el.
Elitista/populista
A párt teljesítménye ezekben a kerületekben nemcsak arányaiban, hanem abszolút értékben is elmarad a MIÉP tizenkét és nyolc évvel ezelőtti eredményétől, ami arra utal, hogy amíg a MIÉP "inkább elitista szélsőjobboldali politikát képviselt, addig a Jobbik a populista irányvonal megjelenítésében erősebb" - olvasható az elemzésben.
A Political Capital elemzése a Jobbik megerősödésének politikai kockázatait is tárgyalja, ezek között említve, hogy a párt parlamenti jelenléte rontja a Magyarországról külföldön kialakult képet. Az intézet megállapítása szerint a Jobbik kockázatnövelő tényező a szomszédsági kapcsolatok szempontjából is, előretörése pedig annak veszélyét is magában rejti, hogy "a magyarországi cigány és nem cigány lakosság között amúgy is meglévő etnikai feszültség egyre erőszakosabb formát ölthet".