A munkanaphatástól megtisztított index 1,9 százalékkal emelkedett. A termelés az év első öt hónapjában 0,7 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakától. Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index májusban 3,2 százalékkal bővült.
Az adatok megfelelnek az előzetesen közölt értéknek, nem okoztak meglepetést a piacon. Mindazonáltal a részletes statisztika egyelőre azt mutatja, hogy a májusi adatokban sem látszik a járműipar (elsősorban a kecskeméti Mercedes gyár beindulásából eredő) lendületvétele: májusban a feldolgozóipar exportértékesítésének közel felét adó két alág közül mintegy három tizedet képviselő járműgyártás kivitele jelentősen, 11,6 százalékkal nőtt ugyan, ez az érték azonban nem tekinthető kiugróan magas adatnak. (A másik alág, a feldolgozóipari exportban egyötöd súlyú számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása folytatta a több mint egy éve tartó visszaesését: exportvolumene 4,8 százalékkal csökkent.)
Az ipar belföldi értékesítése január-májusban 1,9, májusban, 3,3 százalékkal alacsonyabb volt 2011 azonos időszakánál. A feldolgozóipar belföldi eladásai májusban 0,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit.
A megfigyelt feldolgozóipari ágazatok összes új rendelése az esztendő ötödik hónapjában 4,1 százalékkal visszaesett 2011 azonos hónapjához viszonyítva. Az új exportrendelések 4,3, az új belföldi rendelések 3,0 százalékkal csökkentek. Ennek ellenére a korábbi rendeléseknek köszönhetően az összes rendelésállomány 24,6 százalékkal bővült tavaly májushoz képest.