A BUX 14.30 órakor 10.055,87 ponton állt, ami a csütörtöki záró értékéhez képest 594,45 pontos, 5,58 százalékos csökkenés, a pénteki nyitásnál 291,61 ponttal alacsonyabb. Az index ennél alacsonyabban, 9.832 ponton is járt kora délután, utoljára öt évvel ezelőtt volt ezen a szinten. A részvénypiac forgalma fél háromig 11,4 milliárd forint volt, a vezető részvények ára esett az előző napi záráshoz képest. Az OTP kereskedését néhány percig szüneteltetni kellett a 10 százalékot meghaladó zuhanás miatt, a héten már harmadszor került sor erre.
Réczey Zoltán, a Buda-Cash Brókerház elemzője szerint továbbra is alapvetően a régióval együtt mozogva esik a BUX, bár esésének mértéke meghaladja a térségbeli tőzsdeindexekét, amelyek 3 százalék körüli mínuszban voltak kora délután. Az elemző kifejtette, hogy a régióban napok óta komoly bizalmi válság érezhető, amely a bankszektorból indult a Moody's hét eleji elemzése nyomán, azóta azonban eszkalálódott. A piacok extrém helyzeteket, államcsődöt, devizaválságot áraznak, egyszóval pánikhangulat van - mondta az elemző. Szerinte bár a kelet-közép-európai régióban fokozottan rossz a hangulat, az eladói nyomás más piacokon is érződik. A recessziótól való félelem, a kormányok gazdaságélénkítő programjaival kapcsolatos szkepticizmus mindenhol érződik, máshol is rossz makrogazdasági adatok és kedvezőtlen vállalati eredmények látnak napvilágot.
Réczey Zoltán szerint helyi szinten nem nagyon lehet megoldást találni a problémára, nemzetközi támogatásra lenne szüksége a régiónak az unió vagy a nemzetközi intézmények részéről. Hozzátette: emellett itthon is határozott gazdaságpolitikai váltásra lenne szükség, és olyan komoly reformcsomagra, amely rendbe tenné a költségvetést. Véleménye szerint a miniszterelnök által a hét elején bejelentett lépések nem alkalmasak arra, hogy kezeljék a problémát.