Egyesek ennek tudják be a Nikkei index esését is, profitrealizálás zajlott az ünnepek előtt. Mivel az index csak kismértékben esett, ezért ez a realizálás olyan nagy kárt nem okozott a piacon, s azt mutatja, hogy a japán piacban továbbra is van erő. A DAX jól csinálja a rövidtávú korrekcióját, alig csökken az árfolyam. Ez jó jel a folytatást tekintve, ugyanakkor a BUX továbbra is siralmasan néz ki. A rövidtávú indikátorok eladási jelzést adtak pénteken nap végén, így a mai nap érdekes lehet, hiszen a nemzetközi piacok fölfelé kapaszkodhatnak, ami pozitívan hathat a magyar piacra is, miközben technikailag meg inkább lefelé menne. Vagyis fel van adva a lecke mára. Mi egy enyhe emelkedésre szavaztunk.
USA
- Oldalazással telt a kereskedés a tengerentúli piacokon, egyedül a Dow indexnek sikerült enyhe pluszban zárnia a kereskedést (Dow 0,08%, Nasdaq -0,33%, S&P500 -0,2%).
- A péntek délután megjelent első negyedéves GDP adat 0-dik becslése elmaradt a várakozásoktól, ez pedig nem tetszett a piacoknak. Az elemzők 3%-os bővülésre számítottak, ezzel szemben 2,5%- kal nőhetett az első negyedévben évesítve a tengerentúli gazdaság.
- A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének áprilisi értéke a várt 73,5 pont helyett 76,4 pont lett.
- A Chevron olajipari cég első negyedéves profitja 6,18 milliárd dollárra esett vissza 6,47 milliárd dollárról. Ez részvényenként 3,18 dollárt jelent, így meghaladja a várt 3,09 dollárt. Az árbevétel 56,8 milliárd dollár volt a tavalyi 60,7 milliárd dollár után, az elemzők 56,46 milliárd dollárra számítottak.
- A Bernstein 98 dollárról 115 dollárra emelte a Boeing árfolyamát, és továbbra is felülsúlyozásra ajánlja a papírokat.
- Ma délután 16 órakor függőben lévő lakásértékesítési adatot publikálnak.
Európa
- Eséssel telt a hét utolsó kereskedési napja a nyugat-európai börzéken.
- A spanyolok ismét két év türelmi időt kaptak, hogy teljesítsék a 3% alatti hiányt, így 2016-ig halasztották a deficitcélok elérését.
- Vasárnap Enrico Letta vezetésével letette az esküt az új olasz kormány. Az eskütétel alatt a kormányfői hivatal előtt lövések dördültek el, a Reuters szerint két rendőr megsebesült, a lövéseket leadó férfit pedig őrizetbe vették.
Olaj, arany
- Az amerikai WTI 92,72 dolláron állt ma reggel elsősorban a kínai lassulásról szóló hírek miatt. Az arany ára viszont már 1.470 dollár felett van, elsősorban a fizikai kereslet miatt, míg az ETF-ekből továbbra is kiszállnak a befektetők.
Devizák
- Az EUR/USD devizapár pénteken is a 20 napos mozgóátlag környékén billegett hasonlóan az elmúlt napokhoz és csak mérsékelt elmozdulást produkált, az árfolyam 1,3011-ről 1,3030-ra emelkedett. Ma reggel a 20 napos mozgóátlagról felfelé látszik elrugaszkodni az árfolyam, amihez nagymértékben hozzájárulhat, hogy tegnap hivatalosan is letette az esküt az új olasz kormány, ezzel az olasz belpolitikai feszültségek hosszú idő után megoldódni látszanak. Ma reggel 1,306-as árfolyam mellett kereskednek a devizapárral.
- A forint a pénteki kereskedési napon enyhén gyengült az euróval szemben. Az árfolyam a 30 napos mozgóátlag fölé emelkedett, miután 301,29-ről 302,29-re gyengült a forint árfolyama az euróval szemben.
Távol-Kelet
- A Hang Seng index értéke 0,18%-ot csökkent, az ausztrál tőzsdeindex értéke 0,4%-ot emelkedett, a dél-koreai Kospi index 0,13%-ot csökkent.
- Ma zárva tartott a japán és a kínai tőzsde is, így ezeken a piacokon csak holnap kezdődik a hét.
Határidős piacok
- A főbb határidős indexek pluszban vannak ma reggel.