Árvizek és földcsuszamlások jellemezték a karibi-térséget a Nicole névre hallgató trópusi vihar után, mely Floridából indult "hódító" útjára. Szeptember 29-én két ember haláláról szóltak a tudósítások Jamaicából. Néhány nap leforgása alatt 30 centiméter csapadék zúdult a térségre. A házakat 130-150 centiméter magas víz lepte el.
Október 2.-ra Mexikóban 35-re emelkedett a katasztrófa sújtotta területnek nyilvánított városok száma. Itt a Matthew trópusi ciklon végzett pusztítást - egész városnegyedeket kerültek víz alá. Gyakran a háztetőig emelkedett a víz, derült ki a CNN hírtelevízió képsoraiból. A Vöröskereszt becslése szerint 100 000 családot kellett kitelepíteni az árvíz miatt.
A legsúlyosabb helyzet Veracruzban alakult ki, ahol 165 centiméter víz halmozódott fel a lakóházaknál. Szeptember 29-én a dél-mexikói Chiapas tartományban 12-en haltak meg egy földcsuszamlásban.
New Yorkra is rájárt a rúd
A szeptember közepén New Yorkba érkező és egy éjszaka alatt gyorsan végigsöprő tornádó háztetőket ragadott magával. Néhol tűz is kitört. A 96-128 kilométer/órás sebességgel száguldó szélfúvás többezer fát csavart ki tövestül a helyéről, főknt a Brooklyn és Queens negyedben, s a levegőbe felkapott fák gyakran szétcincálták az áramvezetékeket. Manhattan és Bronx viszonylag érintetlen maradt, írta a New York Times.
Százéves fák sem tudtak ellenállni a szélfúvás nyomásának. Némelyikük 30-40 láb magasra is megnőtt, ám az úton, kidőlve végezte. A viharban egy ember halt meg, amikor egy fa ráesett a kocsijára az autópályán.
A több mint ötmillió fával rendelkező világvárosban mintegy 100 fafajta létezik és a legöregebb példányok 250 évesek. A 650 000 utcai fa közül 2000 esett a pusztítás áldozatául, a parkokban lévő kétmillió fa közül pedig néhány száz.
2009 augusztusában hasonlóan heves vihar tombolt a városban, mely akkor 500 fát döntött ki. Azelőtt 2007-ben látott hasonló felfordulást a környék.