Figyelemmel arra, hogy a csődeljárásban rendelkezésre álló 6 hónapos törvényi határidő november közepén lejár és egyezség nem született, a következő lépés a cég felszámolása, amit a bíróság hivatalból rendel el. Jelenleg a Tungsram jogi csapata azon dolgozik, hogy a szükséges dokumentumokat eljuttassa a bírósághoz, ahol megfelelő határidőkkel egy felszámolóbiztost jelölnek ki, akinek feladata többek között a vállalat vagyonának értékesítése. A Tungsram menedzsmentje természetesen teljes mértékben együtt kíván működni a felszámolóbiztossal is. Mindaddig a a csődeljárás során kijelölt vagyonfelügyelő felügyelete alatt működik a cég.
A Tungsram lehetőségei szerint mindent megtett, hogy egyezségre jusson hitelezőivel, és törlessze adósságát a többségében magyar kkv-kból álló beszállítóinak: ezért is ajánlotta, hogy hitelezőnként 10 millió forintig 100%-osan megtéríti tartozásait. Az EXIM Bank lépése azonban megakadályozta ezt, emiatt a Tungsram sajnálatát fejezi ki minden hitelezője felé.
A Tungsram arra számított, hogy egy tiszta jogi környezet jött létre a csődegyezség elfogadásával, mert ilyen környezetet vártak el azok a befektetők, amelyekkel ígéretes tárgyalásokat folytatott a vezetőség. Ez nem valósult meg az EXIM Bank sokkoló szavazata miatt, viszont a vállalat úgy gondolja, hogy a hitelezők, a dolgozók érdekei miatt egy folyamatosan üzemelő vállalat nagyobb értéket képvisel a felszámolás alatti helyzetben is, mintha csak használt gépeket lehetne értékesíteni.