A PULION szigetelt műhelyei minden anyagi teherként megjelenő kiadást megoldhatják. Persze ennek előfeltétele egy tágas udvar, ahol helyet kap egy ilyen szerkezet, de az előnyei vitathatatlanok.
Ebben az írásban ezt fogjuk részletesebben megmutatni, mert jelentősen csökkenthetők a költségek amellett, hogy ugyanolyan komfortos lehet a munka, mintha méregdrága bérleményben töltenénk el azt a bizonyos 8 óra munkát.
A könnyűszerkezetes műhely előnyei
Az anyagi oldalról már sokat beszéltünk, ami több megközelítésben is kedvezőnek mondható és nemcsak a használatból eredően, hanem a bekerülési költségek vonatkozásában is. Még akkor is olcsóbb és jobb megoldás lehet a téglánál, ha csupán szezonális jelleggel van rá szükségünk.
Viszont ha már szóba került a kivitelezés, akkor érdemes beszélni a telepítés időtartamáról is, mert nemcsak pénzben mérhető a hatékonyság, hanem időben is. A méretétől és a kialakításától függően akár egyetlen nap alatt kész lehet az épület, amit birtokba is vehetünk azonnal.
Akár a szigetelés nélküli, akár a szigetelt modellt választjuk, mindenképpen érdemes beépíteni megfelelő szellőztetőket, amik elősegítik az épület megfelelő szellőzését. Így a tárolt tárgyak és eszközök valóban biztonságban lehetnek az időjárási körülményektől függetlenül.
Télen-nyáron ideális megoldás
Ha már említettük a szigetelés témáját, akkor térjünk át a tél legfontosabb negatívumaira is, mert nem csak nyáron lehet szükség egy szuper műhelyre. A hideg hónapokban pedig meglehetősen borsos kiadást jelenthet a fűtés, ha nincs olyan szigeteléssel ellátva az épület, ami megfelelően képes tartani a hőmérsékletet odabent.
Így viszont nemcsak a forró évszakban jelenthet ideális munkahelyet, hanem télen is, amikor egész nap bent kell tartózkodni és szükséges hatékonyan, valamint komfortosan dolgozni. A szigetelésnek hála tartható a kellemes beltéri hőmérséklet anélkül, hogy egy vagyonba kerülne a fűtés.
Bár a kellő vastagságú hóréteg is szigetel némileg, azért arra érdemes figyelni a hőszigetelt és az enélküli változatok esetében is, hogy ne legyen a tetőn huzamosabb ideig tetemes mennyiségű hóteher, ami kárt tehet a szerkezetben.
Szükséges hozzá betonalap?
Mindenképpen igen a válasz, hiszen csak akkor lehet garantálni a tartósságot és a stabilitást, ha betonalapra kerül telepítésre az építmény. Ez nem csak akkor lényeges, ha téglából épül a műhely.
A legfontosabb pedig a homogén, vízszintes és sík felület, ami mellett a derékszögek meglétére is figyelni kell. Kritikusan fontos lehet az is, hogy az alapterület méretén 10-15 cm-el “lógjon túl” az alap mérete, hogy a rögzítés során ne tudjon lepattanni a beton széle. A PULION csapata azt is javasolja emellett, hogy minimum 15 cm vastag legyen az alap, hogy a rögzítő dübelnek megfelelő kapaszkodót garantáljon.