A Magyar Bankholding közleménye szerint az adathalászok jellemzően telefonon keresztül, banki ügyintézőnek álcázva maguka, vagy hamis e-mail üzenetben, a bank nevében keresik meg a számlatulajdonosokat. Előfordul, hogy az adathalászok a bankszámla felfüggesztésével kapcsolatos figyelmeztetésre vagy hiányos adatokra hivatkozva kérik az ügyfeleket, hogy az általuk megadott linken jelentkezzenek be az internetbank fiókjukba.
Mi lehet gyanús?
E-mail megkeresés esetén érdemes figyelni arra, hogy a bankok soha nem küldenek olyan e-mailt, amely azonnali bejelentkezésre ösztönzi az ügyfeleket vagy sürgős intézkedést követel.
Felhívták a figyelmet arra, hogy az adathalász üzenetek tartalma gyakran nehezen értelmezhető és hiányos, nyelvezete magyartalan; a hamis levél tárgya pedig legtöbb esetben "Fizetési felszólítás" vagy "Fontos".
A Magyar Bankholding tagbankjai - a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank - arra kérik az ügyfeleket, hogy soha, semmilyen körülmények között ne adják meg banki azonosítóikat, jelszavaikat, számla adataikat.
A Magyar Bankholding hazai tulajdonú pénzügyi holdingtársaság, amely a Budapest Bank Zrt., az MKB Bank Nyrt. és a Takarék Csoport fúziójának megvalósítását célozza. A társaság 2020. december 15-én kezdte meg tényleges működését, miután a Magyar Nemzeti Bank engedélyének birtokában a három hitelintézet meghatározó tulajdonosai a banki részvényeiket a közös holdingtársaságba apportálták.
(MTI)