Olcsóbban autót, telefont, üzemanyagot

Mától a hazai kis- és középvállalkozások beszerzéseik során olyan árkedvezményhez juthatnak, amely eddig csak a nagyvállalatok számára volt elérhető. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége által alapított VOSZ-BESZ Zrt. öt nagyvállalattal írt alá együttműködési szerződést. A cégek azt vállalták, hogy az egyszemélyes vállalkozás is komoly kedvezményekre jogosult, akár egy nagyvállalat.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Elindult a VOSZ-BESZ Zrt. kedvezményes beszerzési rendszere, amely keretében a legkisebb tagvállalatok is olcsóbban kaphatnak áramot, kedvezménnyel vásárolhatnak gépkocsit, olcsóbban telefonálhatnak, kedvezményes áron vehetnek igénybe flottakövetési szolgáltatást amennyiben kapcsolódnak a rendszerhez. Elsőként az MVM Partner Zrt., a Vodafone Magyarország Zrt., a Porsche Hungária Kereskedelmi Kft., a Shell Hungary Zrt. és a Gablini Cégcsoport kedvezményes ajánlataiból válogathatnak a kkv-k.
– Egy versenyeljárás keretében választottuk ki azokat a szolgáltatókat, amelyekkel a rendszer most elindult. Olyan ágazatokat gyűjtöttük össze, ahol a kis- és közepes tagvállalataink a mindennapi életük során a leginkább versenyhátrányban vannak a nagyvállalatokkal szemben, és a piaci helyzetüket jelentősen kedvezőbbé tenné, ha olcsóbban jutnának a szolgáltatáshoz – válaszolta a Piac&Profit kérdésére Szűcs Péter, a VOSZ-BESZ Zrt. vezérigazgatója.


Kép:flickr

A VOSZ a kkv-k szempontjából legkedvezőbb ajánlatot adó céggel kötött szerződést. A beszerzési rendszer folyamatosan nő: az idei év második felében a tervek szerint gázszolgáltatóval, nyersanyagot – acél, vetőmag, élelmiszeripari – biztosító társasággal, bankkal és biztosítóval is bővül a szolgáltatók köre. A tárgyalások már folynak.

A kkv-k a beszerzési rendszerhez ingyenesen csatlakozhatnak, a kedvezményes ajánlatok igénybevételének egyetlen feltétele a VOSZ-tagság. A szövetségi tagdíj jelenleg évi 17 ezer forinttól indul. A VOSZ várakozásai szerint 2013. végére legalább 60 ezer kkv lesz tagja a körnek.
– A mostani tapasztalatok alapján az érdeklődők 30 százaléka még nem VOSZ-tag – tette hozzá Szűcs Péter.


Demján Sándor
Kép:MTI

Tetemes megtakarítást ígér

A szolgáltatói oldalon megjelenő nagyvállalatok kiválasztásánál fontos szempont volt, hogy az általuk kínált kedvezmény „érezhető” legyen, és jelentős segítséget nyújtson a magyar kkv szektor versenyképességének javításában. Az üzemanyag-, távközlési, energetikai és autóipari cégek azt vállalták, hogy a rendszerhez csatlakozó kis- és középvállalkozások számára alapvető termékeket és szolgáltatásokat biztosítanak, az eddig csak nagyvállalatok számára elérhető kedvezményes áron. Összességében – 60 ezer kkv csatlakozásával számolva – az eddig megkötött szerződések éves szinten 38 milliárd forint megtakarítását teszik lehetővé, hangzott el a sajtótájékoztatón. Modellszámítások szerint az áramszámlán havonta 5 ezer – 50 ezer forintot, a telefonszámlán 10 ezer -30 ezer forintot, üzemanyag vásárláson 5 ezer – 30 ezer forintot, és banki-, biztosítói szolgáltatásokban is ugyanekkora összeget tudnak havonta megspórolni a cégek Szűcs Péter szerint. (A telefonadónak köszönhetően alapvetően növekedhetnek majd a cégek ilyen típusú terhei, az áramszolgáltató váltás viszont számos spórolási lehetőséget rejt a kkv-k számára.)

Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke hangsúlyozta: Csak növekedésen keresztül tudjuk a szegénységet megszüntetni Magyarországon. Ha nincs növekedés, marad a szegénység. Célunk, hogy a kkv-kat összekössük a vezető beszállító vállalatokkal, hogy a kedvezményes beszerzési és beruházási lehetőségek révén – legalább részben – a nagyvállalatokéhoz hasonló pozícióba kerüljenek. A VOSZ ügyvezető elnöke szerint a kezdeményezéssel a magyar kisvállalkozások versenyképessége hosszú távon is növelhető.
Bármely Magyarországon működő, magyar tulajdonú kis- és középvállalkozás csatlakozhat a rendszerhez és igényelheti a költségcsökkentő Kedvezményes Beszerzési Rendszert.

Vészhelyzetben a magyar gazdaság
Az ünnepélyes aláírás kapcsán Demján Sándor kifejtette: „Kilenc éve azt mondtam, hogy vészhelyzetben van a magyar gazdaság. Mára Magyarország a régió legszegényebb és legnehezebb helyzetben lévő országa lett. A kiutat az jelentheti, ha egy tőkeszegény helyzetben a cégek összefognak és az összefogás révén teremtenek gazdasági előnyt.” A VOSZ ügyvezető elnöke szerint potenciálisan lesz 150 ezer tagja a magyar beszerzési társaságnak, ami hatalmas piacot jelent. A mai világ a lépéselőnyről szól. A csatlakozó vállalkozások a beszerzés terén ehhez hozzájuthatnak. Valódi összefogással az üzletember szerint százmilliárdokat lehet megtakarítani. Mint elmondta, egy évtized alatt a kkv-k az amortizáció mindössze 50 százalékát tudták visszaforgatni a vállalkozásukba, ami nem sok jót ígér. Amennyiben a hazai gazdaság nem áll talpra, nem lesz Magyarország. Ezért elengedhetetlen, hogy a cégek minden lehetséges gazdasági előnyt megragadjanak a túlélés érdekében.

A szállítók

Az eseményen aláíróként részt vettek az együttműködést vállaló beszállítók - az MVM Partner ZRt., a Vodafone Magyarország Zrt., a Porsche Hungária Kereskedelmi Kft., a Shell Hungary Zrt. és a Gablini Cégcsoport – vezetői, akik szektoruk képviseletében ismertették a megállapodás előnyeit.

Bally Attila, az MVM Partner ZRt. igazgatóságának elnöke elmondta: - „Idén kiemelt figyelmet fordítunk a kis- és középvállalkozások megszólítására. Célunk a nagyvállalatok hatékony kiszolgálása mellett a kkv ügyfélkörünk további növelése. Ehhez új értékesítési és marketing konstrukciókat dolgoztunk ki. A VOSZ-BESZ kezdeményezését éppen ezért az elejétől fogva üdvözölte társaságunk, hiszen a mai napon induló együttműködés eredményeképpen a magyar kis- és középvállalkozások nem csupán kedvező árú, de teljes mértékben megbízható villamosenergia-szolgáltatatáshoz juthatnak.”

Dr. Beck György, a Vodafone Magyarország Zrt. elnöke kiemelte – „Szerencsés egybeesés, hogy a Vodafone Magyarország Zrt. idén tavasszal adta át vadonatúj, világszínvonalú szélessávú mobilinternet hálózatát a magyar lakosságnak. A hálózatmodernizációnk befejezésével már 2432 településen elérhető a villámgyors mobilinternet, így a Kedvezményes Beszerzési Rendszerhez csatlakozó fővárosi és vidéki kkv-k egyaránt élvezhetik a fejlődéshez ma már nélkülözhetetlen, modern kommunikációs lehetőség előnyeit.”

Eppel János, a Porsche Hungaria Kft. ügyvezető igazgatója hozzátette - „A Porsche Hungaria a hazai autópiac legnagyobb importőreként kiemelten fontosnak tartja, hogy részt vegyen társadalmilag és gazdaságilag hasznos programokban. Úgy gondoljuk, hogy a most aláírt megállapodás mindkét területen kiemelkedő lehetőséget jelent, hiszen a hazai kis- és közép-vállalkozások fejlődését támogatja. Biztosak vagyunk benne, hogy a Porsche Hungaria által forgalmazott márkák igen jó ajánlatokkal – kedvező fogyasztású és károsanyag kibocsátású járművekkel - tudnak megjelenni a vállalkozók előtt, amit a vállalati- és flotta-értékesítésben elért sikereink is igazolnak.”

Erényi Balázs, a Shell Hungary Zrt. igazgatóságának elnöke a következőket emelte ki –„A Shell Hungary Zrt. kiemelt célja a magyar kis- és középvállalatok versenyképességének növelése. Ennek érdekében dolgoztuk ki az új euroShell Card - VOSZ-BESZ Partnerkártya ajánlatot, amelynek keretében a VOSZ-BESZ tagok készpénz használata nélkül vásárolhatnak üzemanyagot az ország közel 240 Shell töltőállomásán. A Partnerkártya használatával a hazai kisvállalkozások pénzt is megtakaríthatnak: a kiváló minőségű Shell FuelSave üzemanyagokkal elérhető fogyasztáscsökkenés mellett vonzó kedvezményeket is biztosítunk a további költségcsökkentés érdekében. Az üzemanyagköltségek pedig a Shell Card Online rendszer segítségével optimalizálhatók.”

Gablini Gábor, a Gablini cégcsoport vezérigazgatója a következőket hangsúlyozta – „A Gablini cégcsoport, mint az egyetlen középvállalkozás, amely beszállítói oldalon csatlakozik a mai megállapodáshoz személyre szabott szolgáltatásokat, egyéni megoldásokat ajánl a kis- és középvállalkozásoknak. Szeretnénk, ha a rendszerhez csatlakozó partnereink éreznék, hogy hasonló kihívásokkal kell szembenéznünk, közös nyelvet beszélünk.”

További információk a kedvezményes beszerzési rendszerről és a csatlakozás lehetőségeiről itt.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo