Azoknak a működő vállalkozásoknak a száma, melyek fő tevékenységként munkaerő közvetítéssel foglalkoznak, 2012 óta folyamatosan csökken. Míg 2012-ben több mint 1000 darab volt a számuk, tavaly már csak 820 ilyen profilú cég működött hazánkban. Ezzel párhuzamosan a hazai munkaerő közvetítők cégfluktuációs indexe (CFI), amely az adott időszak alatt törölt és alapított cégek számát viszonyítja, az időszak elején rendben működőkéhez, jóval magasabb, mint az országos átlag (11-12%). Ez azt mutatja, hogy a működő cégek számához viszonyítva relatíve nagyon magas a különböző okokból megszűnt, vagy profilt váltott vállalkozások és az újonnan alapított cégek száma.
Árbevétel tekintetében a 2013-2015 közötti bővülést a rákövetkező évben enyhe csökkenés követte. Az utolsó lezárt üzleti évben a szektor szereplői összesen 41 milliárd forint árbevételről számoltak be.
Úgy látszik a fogyatkozó munkaerő kiközvetítés nehézsége mellett a piac szereplőinek saját alkalmazottaik számának csökkenésével is meg kell küzdeniük. Amíg 2012-ben még több mint 14 000 főt foglalkoztattak a hazai munkaerő közvetítők, 2017-ben ez a szám megfeleződött és már csak 7280 alkalmazott dolgozik ilyen profilú vállalkozásnál. Optimizmusra csak az adhat okot, hogy a csökkenő cégszám mellett, 2016-2017-ben újra megindult a dolgozó létszám növekedése.
Pozitív fejlemény ugyanakkor, hogy a vizsgált 6 évben a felszámolások aránya összességében csökkenő tendenciát mutat.
A szektor szereplői előtt álló legnagyobb idei feladat minden bizonnyal az új általános adatvédelmi rendeletnek (GDPR) történő megfelelés biztosítása lesz, mivel az ilyen profilú cégek jelentős mennyiségű személyes adatot kezelhetnek tevékenységük jellegéből adódóan. Mivel a szabályozási rendszer igen összetett, és a szabályok be nem tartása jelentős anyagi következményekkel járhat,(akár 20 millió eurós bírság is kiszabható), ez nagyobb, elsősorban adminisztratív terhet ró a jövőben a hazai munkaerő közvetítő vállalkozásokra – zárja elemzését az OPTEN céginformációs szolgáltató.