Két hétig még dőzsölhetünk a Szép-kártyából

Két héttel a lejárat előtt a tavalyi 2 milliárdnál jóval magasabb, mintegy 3,5 milliárd forintnyi összeg vár még elköltésre a munkavállalók 2016-os SZÉP-kártyás juttatásaiból. A határidőt követően a kártyakibocsátó cégek a fennmaradó összegeket a munkáltatóknak utalják vissza.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A BDO Magyarország alábbi összefoglalója röviden eligazít arról, hogy a SZÉP-kártya birtokosai hogyan ellenőrizhetik lejáró egyenlegüket, és milyen lehetőségeik vannak arra, hogy a fennmaradó rövid időszakban hatékonyan tudják felhasználni a fennmaradó összegeket.

A tapasztalatok szerint a küszöbön álló pünkösdi hosszú hétvége sokak számára kínál majd ideális lehetőséget a pihenéshez kapcsolódó juttatások elköltésére – magyarázza Makár Andrea, a BDO Magyarország vezető cafeteria tanácsadója. – Azoknak sem kell azonban kétségbe esniük, akik ezt az időszakot nem tudják kihasználni: a lejáró összeggel egy későbbi (nyári, vagy akár jövő évi) foglalás előlegét is kiegyenlíthetjük.”

A SZÉP-kártya tulajdonosai a szolgáltatók online felületén regisztrálva egyszerűen ellenőrizhetik, egyenlegüknek mekkora része jár le május végéig. A regisztráció során megadott e-mail címre a szolgáltatók automatikusan küldenek tájékoztatást a közelgő lejáratról és az érintett összegről egyaránt.”

Nagyobb fennmaradó összeg esetén célszerű belföldi szállásra költeni az összeget, ez a szolgáltatás ugyanis (a fürdőszolgáltatáshoz hasonlóan mindhárom alszámláról (szállás, vendéglátás, rekreáció) fizethető. Szintén ezek az elfogadóhelyek kínálnak arra is lehetőséget, hogy több alszámla maradványösszegeit kombinálva, egy helyen lehessen felhasználni.

Fontos változások jönnek a SZÉP Kártyáknál
A SZÉP Kártya új rendszerében a két éven belül fel nem használt összegek továbbra is hozzáférhetővé válnak a munkavállalók számára. Alapvető technikai változás, hogy a szolgáltatók a SZÉP kártya zsebeinek egyenlegét pénzforgalmi számlán kezelik.

Erről a szándékról azonban az adott elfogadóhelyet előzetesen tájékoztatni kell. Érdemes azonban azt is tudni, hogy a juttatás többek között uszodákban, fürdőkben, különböző kulturális eseményeken (például egyes fesztiválokon), sőt, bizonyos gyógyászati szolgáltatóknál is felhasználható. A jó idő beköszöntével a kisebb fennmaradó összegek egyaránt felhasználhatók állatkertben, vidám- és szabadidőparkokban, de akár táboroztatás, lovasoktatás vagy sporthorgászat is fizethető ebben a formában.

Magyarországon ma több mint 14 ezer szálláshelyen, 23 ezer vendéglátóhelyen és 18 ezer rekreációs helyen fogadják el fizetőeszközként a SZÉP-kártyát – a fenti számsorban a többféle szolgáltatást kínáló elfogadóhelyek többször is szerepelnek. A BDO idei felmérésének adatai szerint a kártyabirtokosok a SZÉP-kártya összegeinek 63 százalékát kérik a vendéglátás alszámlára, szálláshelyre a juttatások 24, míg rekreációra 13 százalékát szánják e juttatásoknak.

A Nemzetgazdasági Minisztérium áprilisban elfogadott rendelete időben is rugalmasabbá teszi majd a SZÉP-kártya juttatások felhasználását: a jövőben a kártyakibocsátó pénzintézetek a fel nem használt összegeket nem emelik le a számlákról, csupán havonta legfeljebb 3 százalékkal csökkentik majd. Ezt a rendelkezést azonban a jövő évben lejáró juttatások esetében fogják elsőként alkalmazni” – tájékoztat a BDO Magyarország szakértője.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo