Canva.com
Jó vizuális anyaggal kiemelkedhetünk a tömegből, de nem mindenkinek van ideje megtanulni egy Photoshop szintű program használatát, a Canva viszont tényleg mindenkinek ajánlott. Nagyon egyszerű a használata, gyönyörű, letisztult logikus szerkesztő, amit ráadásul telepíteni sem kell, mert webes alapon működik. Egyelőre kell hozzá minimális angoltudás, de ez senkit ne riasszon vissza, a Canva szinte mindent elénk tesz, amire szükségünk lehet. Amellett, hogy integrálva vannak a leggyakoribb méretarányok – úgy mint Facebook borító vagy bannerek –, számos szerkesztési funkció és filter áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy egy minimális szépérzékkel már egyedit tudjunk alkotni.
Gimp
A Gimp már egy összetettebb történet, de nagy tudása miatt ez a legjobb ingyenes alternatíva azok számára, akiket komolyabban érdekel a képszerkesztés. Az önkéntesek által fejlesztett programot GPL licence alatt bárki terjesztheti, illetve programozói affinitással rendelkezők annak működését is megváltoztathatják. A Gimp Windows, Linux és OS X operációs rendszereken is futtatható, sőt már telepítés nélkül, online is használható, de azért nem ez a javasolt felület a használatára.
A Paint.net egy gyors és könnyen kezelhető program. Igazi erénye az egyszerűségében rejlik, ezért aki egyetlen gombnyomással szeretne kis csillagokat meg egyéb giccseket formákat rakni a képre, annak nem ajánlott a szoftver. A képszerkesztő eredetileg a Windows alapkellékeként ismert Paint babérjaira tört, de idővel a Paint.net kinőtte magát, és rétegkezeléssel, szűrőkkel és többek között 3D forgatással bővítették a programot.
Photoscape
Az első pillantásra szokatlan kezelőfelület praktikus megoldásokat rejt. Az indítóablakában eldönthetjük, mit karunk csinálni: fényképeket nézegetni, szerkeszteni vagy kinyomtatni azokat, kollázst csinálni stb. A kifejezetten fénykép-kezelésre és szépítésre ajánlott eszköz szerkesztő felületét rengeteg hasznos funkcióval tupírozták fel, mint például fényképszétválás és egyesítés, animált GIF-készítés és még számtalan más lehetőség áll rendelkezésünkre. A Photoshopot persze nem előzi meg, de az egyébként kezdőknek javasolt programhoz a hozzáértők is bátran nyúlhatnak, hiszen a szűrők funkcionálisak, és szükség esetén gyorsan lehet élesíteni, javítani fényképeinken.