Hogyan zajlik a weboldalkészítés?

Annak érdekében, hogy a honlap hozzájáruljon a vállalat sikeréhez, körültekintőnek kell lenni a weboldalkészítés során. A cikkben részletesen bemutatjuk a folyamatot. 

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Első lépésként mindenképpen érdemes konzultálni egy szakemberrel, akivel pontosan át lehet beszélni, hogy mire van szükség, és mi az oldal célja. Kiváló választás például a Pixelhuszár, ahol igénybe lehet venni egy 30 perces díjtalan konzultációt. 

Célközönség, tárhely, domain, marketingeszközök 

A következő lépés a célközönség meghatározása, vagyis annak átgondolása, hogy a szolgáltatás kik számára lesz hasznos, kik lesznek az ügyfelek. Ez például nagymértékben befolyásolja azt, hogy milyen menüpontokra lesz szükség. 

Ezt követően kerül sor a domain kiválasztására, valamint megrendelésére, és természetesen egy biztonságos és gyors tárhelyről is gondoskodni kell. 

A célközönséget figyelembe véve ki kell választani a marketingeszközöket, pontosan kell látni, hogy milyen csatornákból fognak érkezni a látogatók. Ezt azért érdemes megtervezni, mert mindez jelentősen befolyásolja a weboldal felépítését.

Tartalom, grafika és programozás

Ezután jön a tartalmi és grafikai tervezés. Mindkettő megszólítja a látogatót és fontos részét képezi a honlapnak. Amennyiben nincs meg ezen a téren a kellő tudás vagy nincs kapacitás ezek elkészítésére, érdemes profi szövegírót és grafikust felkérni a feladatra. 

Ha mindez megvan, akkor a weboldalkészítő a véglegesített grafikai terv alapján leprogramozza az oldalt, valamint elkészíti az adminisztrációs felületet. Végül jöhet a szövegek, fotók, videók és blogbejegyzések feltöltése.

Gyorsítás, tesztelés, indítás és betanítás

Annak érdekében, hogy gyors legyen a honlapunk, a weboldalkészítő extra gyorsítással látja el, amelyhez tömöríti a fotókat és a honlap kódját. Ezt követően kerül sor a tesztelésre több eszközön és több böngészőben, továbbá a statisztikai rendszerekkel való összekötésre is.

Ha a tesztelés során minden megfelelőnek bizonyult, akkor a nyilvánossá tétel következik. Elkészült a honlap. Azonban itt még nem ér véget a feladatok sora, hiszen a weboldalkészítőnek hozzáférést kell biztosítania a szerkesztőfelülethez, és meg kell tanítania annak használatát a megrendelő számára, hogy az bármikor tudjon módosítani a tartalmon.

Mi mennyibe kerül?

Érdemes arra is kitérni, hogy milyen költségekkel kell később számolni. A tárhelynek és a domainnévnek van egy éves díja. Ennek rendezése a tárhelyszolgáltató felé elengedhetetlen annak érdekében, hogy működjön a weboldal. Továbbá lehet igényelni karbantartást, amelynek köszönhetően biztonságosabb lesz a honlap, és növelhető az élettartama.

Célszerű a weboldalkészítővel hosszú távon együtt dolgozni, és rábízni a későbbi módosításokat és fejlesztéseket is. Így védettebb lesz a honlap robotok által végzett feltörési kísérletekkel szemben.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo