Hogyan zajlik a weboldalkészítés?

Annak érdekében, hogy a honlap hozzájáruljon a vállalat sikeréhez, körültekintőnek kell lenni a weboldalkészítés során. A cikkben részletesen bemutatjuk a folyamatot. 

Első lépésként mindenképpen érdemes konzultálni egy szakemberrel, akivel pontosan át lehet beszélni, hogy mire van szükség, és mi az oldal célja. Kiváló választás például a Pixelhuszár, ahol igénybe lehet venni egy 30 perces díjtalan konzultációt. 

Célközönség, tárhely, domain, marketingeszközök 

A következő lépés a célközönség meghatározása, vagyis annak átgondolása, hogy a szolgáltatás kik számára lesz hasznos, kik lesznek az ügyfelek. Ez például nagymértékben befolyásolja azt, hogy milyen menüpontokra lesz szükség. 

Ezt követően kerül sor a domain kiválasztására, valamint megrendelésére, és természetesen egy biztonságos és gyors tárhelyről is gondoskodni kell. 

A célközönséget figyelembe véve ki kell választani a marketingeszközöket, pontosan kell látni, hogy milyen csatornákból fognak érkezni a látogatók. Ezt azért érdemes megtervezni, mert mindez jelentősen befolyásolja a weboldal felépítését.

Tartalom, grafika és programozás

Ezután jön a tartalmi és grafikai tervezés. Mindkettő megszólítja a látogatót és fontos részét képezi a honlapnak. Amennyiben nincs meg ezen a téren a kellő tudás vagy nincs kapacitás ezek elkészítésére, érdemes profi szövegírót és grafikust felkérni a feladatra. 

Ha mindez megvan, akkor a weboldalkészítő a véglegesített grafikai terv alapján leprogramozza az oldalt, valamint elkészíti az adminisztrációs felületet. Végül jöhet a szövegek, fotók, videók és blogbejegyzések feltöltése.

Gyorsítás, tesztelés, indítás és betanítás

Annak érdekében, hogy gyors legyen a honlapunk, a weboldalkészítő extra gyorsítással látja el, amelyhez tömöríti a fotókat és a honlap kódját. Ezt követően kerül sor a tesztelésre több eszközön és több böngészőben, továbbá a statisztikai rendszerekkel való összekötésre is.

Ha a tesztelés során minden megfelelőnek bizonyult, akkor a nyilvánossá tétel következik. Elkészült a honlap. Azonban itt még nem ér véget a feladatok sora, hiszen a weboldalkészítőnek hozzáférést kell biztosítania a szerkesztőfelülethez, és meg kell tanítania annak használatát a megrendelő számára, hogy az bármikor tudjon módosítani a tartalmon.

Mi mennyibe kerül?

Érdemes arra is kitérni, hogy milyen költségekkel kell később számolni. A tárhelynek és a domainnévnek van egy éves díja. Ennek rendezése a tárhelyszolgáltató felé elengedhetetlen annak érdekében, hogy működjön a weboldal. Továbbá lehet igényelni karbantartást, amelynek köszönhetően biztonságosabb lesz a honlap, és növelhető az élettartama.

Célszerű a weboldalkészítővel hosszú távon együtt dolgozni, és rábízni a későbbi módosításokat és fejlesztéseket is. Így védettebb lesz a honlap robotok által végzett feltörési kísérletekkel szemben.

Véleményvezér

Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda

Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda 

Pokorni Zoltán annak idején kéz levágást ígért azoknak, akik lopnak.
Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással

Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással 

Orosz-magyar közös titkosszolgálati akció?
A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo