Hogyan érdemes albérletbe költözni?

 

Manapság az ingatlanárak komoly fejtörést tudnak okozni azoknak, akik vásárlásban vagy éppen egy lakás kivételén gondolkodnak. Ez a piac ugyanis az elmúlt évek egyik legdinamikusabban fejlődő ágazata volt köszönhetően az állami támogatásoknak és intézkedéseknek. 

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

 

Akik úgy döntenek, vagy éppen az életük miatt arra a döntésre kényszerülnek, hogy albérletbe költözzenek, nincsenek könnyű helyzetben, hiszen elég nagy a kínálat, de nagyon gyorsan pörög is, nehéz megtalálni az igazit.

Ha a tökéletes ingatlan megtalálása a cél, nincs vesztegetni való idő, irány a megveszLAK.hu!

A kaució

Amikor albérletet keresgélünk, már szinte minden helyen láthatjuk, hogy 1-2 (egyes esetekben akár 3-4) havi kauciót is kérnek azonnal a beköltözéskor. Ez azt jelenti, hogy a megállapított havi díj többszörösét ki kell fizetni beköltözéskor, ami tulajdonképpen egy biztosíték a kiadó fél számára. Egyrészt mutatja a fizetőkészséget is, valamint ha bármiféle károkozás történik a házban, amit a bérlő nem tud/hajlandó fizetni, akkor ez a keret ennek a fedezésére szolgál. Természetesen, amennyiben semmi ilyesmi nem történik, kiköltözéskor ez a pénz visszajár.

Vajon hol bujkál az az albérlet, ami a kiadó lakások nagy Ő-je? Meglehet, hogy a megveszLAK.hu oldalán, érdemes tehát itt is körülnézni!

A szerződés

A megfelelően megírt bérleti szerződés sosem lehet egyoldalú, mindkét fél védelmét kell, hogy szolgálja. Legjobb esetben pedig közjegyző által hitelesített dokumentumról beszélünk. Nagyon fontos, hogy le legyen benne fektetve minden olyan kritérium, ami miatt a későbbiekben bármelyik oldal kárt szenvedhet. Alapvető elemek tehát maga a bérleti díj, a kaució mértéke, a szerződés időtartama, hogy milyen körülmények indokolják a szerződés azonnali felmondását, és hogy mennyi felmondási idő van egy békés szerződésbontás esetén. 

Kifejezetten indokolt továbbá, hogy rögzítésre kerüljön a dokumentumban a kiadásra kerülő ingatlan beköltözéskori állapota. Ez ugyanis nagyon sok kellemetlenségtől tud mindenkit megkímélni. Egyrészt, ha bármilyen kár keletkezik, igazolható, hogy az már ott volt-e a beköltözés pillanatában, vagy a bérlő okozta.

Megfelelő időzítés

Az albérletek a legtöbb helyen mostanában nagyon gyorsan kiadásra kerülnek, főleg, ha egy jó ajánlatról van szó. Éppen ezért érdemes úgy elkezdeni a keresgélést, hogy a megfelelő mennyiségű pénzzel rendelkezünk, és magabiztosan tudjuk mondani a főbérlőnek, hogy akár másnap írhatjuk is a szerződést. 

Nem szabad természetesen elhamarkodni a döntést, de sok esetben benne van a pakliban, hogy a mi gondolkodási időnk alatt valaki más bátran igent mond álmaink albérletére. Tanácsos tehát felkészülten, pontos elképzelésekkel felvértezve érkezni a lakás megtekintésére. Nézzük meg jól az ingatlant, vegyük észre az apró hibákat vagy az elhanyagoltságra utaló kisebb jeleket is, hogy biztosan ne fázzunk rá a bérléssel.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo